S U O M U S K O N S A L M I

Jeesukseen_uskova_hetero

Tämä sivu on tarkoitettu Kristityille ja Kristinuskosta kiinnostuneille. Olet sydämmellisesti tervetullut sivulle keskustelemaan asiasta, joka herättää mielenkiintoa useimmissa meissä.

14

863

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PakanaX

      Koko kristinusko, niinkuin kaikki muutkin uskonnot on täyttä hölynpölyä. Kaiken lisäksi uskonnot aiheuttavat suurimman osan tämän maailman kärsimyksistä. Ryhdy siis ateistiksi ja heitä höpöpuheet helevettiin!

      • Empä usko että kärsimykset loppuu jos viestinalottaja alakaa ateistiksi.


    • pehmoatte

      Aloitus linjasi, että vain hetero kelpaa Jeesukselle.
      Niin se raamatun mukaan onkin.
      Ateismi ei jaottele ihmisiä suuntauksiin, hyvikset - pahikset. Rikoslaki on erikseen joka säätelee tiettyä osaa käyttäytymisestä.
      Kantsii kyllä ensin erota uskonjärjestöstä ja sitten pohtia elämän menoa.

      • seksuaaliterapeuttisi

        Kaiketi lienee hyvä ilmoittaa seksuaalinen suuntaus, tänä suvaitsevaisuuden ja sukupuoltenmoninaisuuden aikakautena. Syntinsä tunnustava kelpaa Jeesukselle, olipa hän minkä tahansa ryhmän edustaja.


      • J-mies

        Niinpä. Miksi synnistä ei puhuta kirkoissa? Syy lienee siinä että vapaamuurari piispat ovat kieltäneet. Liberaaliteologia tappaa elävän uskon ja hypettää kaiken maailman kieroutumia ja perversioita.


    • PakanaOON

      Katoliset papit ja lestat ovat ikänsä pikkupoikien pippeliä kaivelleet. Mitä heterohan siinäkin on?

      • J-mies

        Ainakin katolilaisissa on vallassa jesuittoja jotka on rinnastettavissa vapaamuurareihin. Myös Lucis Trust (ent.Lusifer Trust) väkeä runsain määrin ko.porukoissa.


      • G-mies

        Käsittääkseni Timo Soini on jesuiitta. Korjatkaa jos olen väärässä.


      • N-mies

        Olet oikeassa. Timo Soini on pesunkestävä jesuiitta.


    • Mystinenjuttu

      Mihin Aatami katosi?

      • tarkenna

        Kenestä Aatamista kysymys, että tietäisin vastata.


    • sUAtAna1

      Jumalan siunaus sinulle. Onneksi vielä on kaltaisiamme kultaista sakkia.

      Kristinuskon mukaan Jeesukseen uskovat, ja hänen opetuksiaan seuraavat ihmiset saavat pelastuksen, eli he eivät joudu fyysisesti kuoltuaan kadotukseen, vaan elävät ikuisesti onnellisina Jumalan kanssa paremmassa paikassa, taivaassa. Tämä on kristinuskon mukaan ainoa tapa päästä taivaaseen. Jumala toteuttaa suunnitelmiaan ja puhuu ihmiskunnalle Jeesuksen kautta. Kristinuskon pyhän kirjan Raamatun toinen osa, Uusi testamentti, kertoo Jeesuksen elämästä ja opetuksista aikalaisten kuvaamana. Raamatun, tai ainakin uuden testamentin kertomukset kristityt uskovat joko suoraan tai vertauskuvallisesti todeksi.
      Ehdottaisin vakavasti Suomussalmelle enemmän Uskontopiirejä ja rahankeräyksiä köyhille ihmisille. Meidän tehtävämme on Jumalan käden kautta auttaa vaajaaosaisia ihmisiä.
      Vitun suvakit rajat kiinni :)

      • K0MMENTAATT0RI

        Eräänlainen kommentti tämäkin. Onnea voittajille.


      • Missäpäin on köyhiä ihmisiä Suomussalamella?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1550
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      100
      758
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe