S U O M U S K O N S A L M I

Jeesukseen_uskova_hetero

Tämä sivu on tarkoitettu Kristityille ja Kristinuskosta kiinnostuneille. Olet sydämmellisesti tervetullut sivulle keskustelemaan asiasta, joka herättää mielenkiintoa useimmissa meissä.

14

853

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PakanaX

      Koko kristinusko, niinkuin kaikki muutkin uskonnot on täyttä hölynpölyä. Kaiken lisäksi uskonnot aiheuttavat suurimman osan tämän maailman kärsimyksistä. Ryhdy siis ateistiksi ja heitä höpöpuheet helevettiin!

      • Empä usko että kärsimykset loppuu jos viestinalottaja alakaa ateistiksi.


    • pehmoatte

      Aloitus linjasi, että vain hetero kelpaa Jeesukselle.
      Niin se raamatun mukaan onkin.
      Ateismi ei jaottele ihmisiä suuntauksiin, hyvikset - pahikset. Rikoslaki on erikseen joka säätelee tiettyä osaa käyttäytymisestä.
      Kantsii kyllä ensin erota uskonjärjestöstä ja sitten pohtia elämän menoa.

      • seksuaaliterapeuttisi

        Kaiketi lienee hyvä ilmoittaa seksuaalinen suuntaus, tänä suvaitsevaisuuden ja sukupuoltenmoninaisuuden aikakautena. Syntinsä tunnustava kelpaa Jeesukselle, olipa hän minkä tahansa ryhmän edustaja.


      • J-mies

        Niinpä. Miksi synnistä ei puhuta kirkoissa? Syy lienee siinä että vapaamuurari piispat ovat kieltäneet. Liberaaliteologia tappaa elävän uskon ja hypettää kaiken maailman kieroutumia ja perversioita.


    • PakanaOON

      Katoliset papit ja lestat ovat ikänsä pikkupoikien pippeliä kaivelleet. Mitä heterohan siinäkin on?

      • J-mies

        Ainakin katolilaisissa on vallassa jesuittoja jotka on rinnastettavissa vapaamuurareihin. Myös Lucis Trust (ent.Lusifer Trust) väkeä runsain määrin ko.porukoissa.


      • G-mies

        Käsittääkseni Timo Soini on jesuiitta. Korjatkaa jos olen väärässä.


      • N-mies

        Olet oikeassa. Timo Soini on pesunkestävä jesuiitta.


    • Mystinenjuttu

      Mihin Aatami katosi?

      • tarkenna

        Kenestä Aatamista kysymys, että tietäisin vastata.


    • sUAtAna1

      Jumalan siunaus sinulle. Onneksi vielä on kaltaisiamme kultaista sakkia.

      Kristinuskon mukaan Jeesukseen uskovat, ja hänen opetuksiaan seuraavat ihmiset saavat pelastuksen, eli he eivät joudu fyysisesti kuoltuaan kadotukseen, vaan elävät ikuisesti onnellisina Jumalan kanssa paremmassa paikassa, taivaassa. Tämä on kristinuskon mukaan ainoa tapa päästä taivaaseen. Jumala toteuttaa suunnitelmiaan ja puhuu ihmiskunnalle Jeesuksen kautta. Kristinuskon pyhän kirjan Raamatun toinen osa, Uusi testamentti, kertoo Jeesuksen elämästä ja opetuksista aikalaisten kuvaamana. Raamatun, tai ainakin uuden testamentin kertomukset kristityt uskovat joko suoraan tai vertauskuvallisesti todeksi.
      Ehdottaisin vakavasti Suomussalmelle enemmän Uskontopiirejä ja rahankeräyksiä köyhille ihmisille. Meidän tehtävämme on Jumalan käden kautta auttaa vaajaaosaisia ihmisiä.
      Vitun suvakit rajat kiinni :)

      • K0MMENTAATT0RI

        Eräänlainen kommentti tämäkin. Onnea voittajille.


      • Missäpäin on köyhiä ihmisiä Suomussalamella?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1683
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1635
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      1544
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1405
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1365
    6. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      48
      901
    7. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      448
      885
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      885
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      293
      835
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      818
    Aihe