Arvoisensa presidentin sai suomen kansa :D Lievästi sanottuna olen vähän pettynyt, luulin että olisitte ollut fiksumpia tässä asiassa.
Lampaat äänesti lampaan presidentiksi.
14
278
Vastaukset
- Hehehehee
Näytähän sinä viisaan paperit.. Ei taida ÄO.. Olla kengännumeroa isompi.
- ketäs
Ketä aloittaja äänesti,jos saa kysyä.
- Nobäää
Jos se äänesti niitä lampaita
- poolpotti
Aivan selvästi Huhtasaaren kannattaja toi aloittaja!
- selväpeli
Hopeamitalistit jäi ihan luokattoman kauas ja muut pääsi hädin tuskin starttiviivaa pidemmälle.
- Sillälaillanääs
Niinistö teki taas temput..
- vaalitolijauudettulee
Haaviston väki tiesi että ne häviää,kysymys vaan siitä kuinka paljon,sikäli jos sillä tappion määrällä niille nyt mitään merkitystä olikaan.
Huhtasaari sen sijaan varmisti ainakin sen että se tullaan näkemään kansanedustajana hamaan tulevaisuuteen asti,löi kyllä viimeistään nyt itsensä lopullisesti läpi.
- Pitkäsuhdetoki
Sauli Niinistö oli avioliittoon saakka Jenni Haukion kummi edesmenneen vaimonsa kanssa. Niinistö siis tunsi tytön jo hyvin pienenä. Enhän toki vihjannut mitään, kirkonkirjat vaan kertoo.
On muuten koiransa näköinen mies.- Jottafuvh
Sinä muistutat omaa aanus aukkoasi Bostonin terrierikin vie voiton
- HoukkienLeikkiä
No sinä tietenkin piirsit lappuun numerot 88
- Dadadaaa
Minä piirsin lampaan jonka takana on paimen
- soudellaansoudellaan
savolaisen kirkkoveneen kuvan piirsin kun Lauraa aattelin äänestää
- Diidodiin
Taitaa typyllä olla kuiva lihapiirakka
- vegenääs
Diidodiin kirjoitti:
Taitaa typyllä olla kuiva lihapiirakka
rasvaton kasvispasteija
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131650
- 1051185
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381071- 49969
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni51870- 128867
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240838Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?70745Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178719Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55709