heh heh...mitä tollukoita

15

510

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taajamaa

      Taajamaa on kunnan viraston seutu. Aivan oikein, siellä taajamassahan susipelkurit tossottaa.

    • Ettei vaan juoppohullut metsästäjät taas vähän sekoitelleet asioita keskenään? Tai sitten aivopestyt maalaistollukat nähneet piruja pellolla? Voihan olla, jotta lapsikin on luullut susiksi koulumatkallaan johtuen vanhempiensa aivopesusta ja pelottelusta. Pahimmillaanhan tässä maassa on tapahtunut, kun juoppohullu maalaiseinari luuli rapuloissaan kurkiauraa verenhimoiseksi susilaumaksi. Tästä on dokumenttia ja haastattelutietoa Susianalyysissa, osassa II.

    • Heh heh....taitaa olla pikkuisen juhlan paikka. On tämäkin uutinen sen verran vahvaa todistusaineistoa Susianalyysissä olevien väittämien paikkansapitävyydestä.

      • Ja maalaistollukoitahan nuo tuolla seudulla asustelevat ovat. Eivät kuitenkaan niin pahoja ja surkeita, kuin perinteisesti pahimmilla susipelkureitten asuttamillamme paikkakunnilla. Nuo pitäjäthän joutaisi minun mielestä antaa Venäjälle ilmaiseksi. Lahjana Putinille, jotta välit fiksumpaan osaan maatamme pysyisivät hyvinä.


      • jänkäkoira
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Ja maalaistollukoitahan nuo tuolla seudulla asustelevat ovat. Eivät kuitenkaan niin pahoja ja surkeita, kuin perinteisesti pahimmilla susipelkureitten asuttamillamme paikkakunnilla. Nuo pitäjäthän joutaisi minun mielestä antaa Venäjälle ilmaiseksi. Lahjana Putinille, jotta välit fiksumpaan osaan maatamme pysyisivät hyvinä.

        Kyllä se kehä3 sais antaa vaikka mamuille kokonaan


    • olipahantaas

      Aika noloa. Lienee ollut kyseessä joku luonnosta vieraantunut, kun ei sutta erota koiranpennusta.

    • muistalääkkeet

      Jäikö lääkkeet ottamatta tänä aamuna?

    • jänkäkoira

      Eipä se kaupunkilaisissakaan järki juokse oikein matkassa ja näkeehän sen tämänki kirjoituksesta....On kyllä todellisuus hämärtynyt ja pahasti😂😂😂

      • sudet-monttuun

        Kaikki sudet pitäisi tappa ja maksaa 500e tapporaha.Mitä hyötyä susista on?Sulanmaan aikaan homma hoituu ilman tapporahaakin.


    • jänkäkoira

      Kukahan se pelkää petoja...Näkeehän sen ku Kehä 3 sisälle tulee peto nii virkavalta ja tv heti peto varoitus vinkuu!!Miksei suojelijat mene vastustaan petojen häätöjä sinne kerta suojelevatki niitä!!

      • montuusudet

        sen verran pitäisi järkeä löytyä metsätysseuroilta että näittä idun syöjiä ei seuroihin jäseniksi otettaisi.Ja jos näin käy ette pääsee jäseneksi niin sillon alkaa tosi pahat onglmat .Kokemusta asiasta löytyy


    • Kalaveikko

      Hysteriaa alkaa(ja aiheellista)alkaa myös olla suojelioiden leirissä kun tajutaan viimeisten laskentojen perusteella että mentiin ojasta allikkoon.siinähän hoitavat soppansa.heh heh.

    • TurhakkeetJumissa

      Luonnosta vieraantuneet ja pelokaat maalaiset luulevat koiranpentuja susiksi. Hakkuuraiskioiden ja tukiaislomakkeiden äärellä ei ole mitään oikeaa tekemistä. Turhautumat puretaan elämiin.

    • Kalaveikko

      Jotkut luonnosta totaalisesti vieraantuneet ja pakokaasujen käryssä eläneet purkavat pahaa oloaan metsästäjiin.tulkaa maalle vetämään happirikasta ilmaa.

    • Hyihitsi

      Tässä leikataan Echinococcus granulosus kysta ihmisen aivoista.

      https://www.youtube.com/watch?v=8Q7lEzUFVQ8

      Kun Suomessa nyt niin kovasti sikaruttoa pelätään, niin luulisi susien mahdollisesti väli-isäntänä kantaman Echinococcuksen olevan enemmän huolta herättävä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      1713
    2. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1701
    3. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1609
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      254
      1413
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1370
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      466
      926
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      926
    8. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      895
    9. Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?

      Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai
      Maailman menoa
      296
      862
    10. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      347
      822
    Aihe