heh heh...mitä tollukoita

15

562

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taajamaa

      Taajamaa on kunnan viraston seutu. Aivan oikein, siellä taajamassahan susipelkurit tossottaa.

    • Ettei vaan juoppohullut metsästäjät taas vähän sekoitelleet asioita keskenään? Tai sitten aivopestyt maalaistollukat nähneet piruja pellolla? Voihan olla, jotta lapsikin on luullut susiksi koulumatkallaan johtuen vanhempiensa aivopesusta ja pelottelusta. Pahimmillaanhan tässä maassa on tapahtunut, kun juoppohullu maalaiseinari luuli rapuloissaan kurkiauraa verenhimoiseksi susilaumaksi. Tästä on dokumenttia ja haastattelutietoa Susianalyysissa, osassa II.

    • Heh heh....taitaa olla pikkuisen juhlan paikka. On tämäkin uutinen sen verran vahvaa todistusaineistoa Susianalyysissä olevien väittämien paikkansapitävyydestä.

      • Ja maalaistollukoitahan nuo tuolla seudulla asustelevat ovat. Eivät kuitenkaan niin pahoja ja surkeita, kuin perinteisesti pahimmilla susipelkureitten asuttamillamme paikkakunnilla. Nuo pitäjäthän joutaisi minun mielestä antaa Venäjälle ilmaiseksi. Lahjana Putinille, jotta välit fiksumpaan osaan maatamme pysyisivät hyvinä.


      • jänkäkoira
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Ja maalaistollukoitahan nuo tuolla seudulla asustelevat ovat. Eivät kuitenkaan niin pahoja ja surkeita, kuin perinteisesti pahimmilla susipelkureitten asuttamillamme paikkakunnilla. Nuo pitäjäthän joutaisi minun mielestä antaa Venäjälle ilmaiseksi. Lahjana Putinille, jotta välit fiksumpaan osaan maatamme pysyisivät hyvinä.

        Kyllä se kehä3 sais antaa vaikka mamuille kokonaan


    • olipahantaas

      Aika noloa. Lienee ollut kyseessä joku luonnosta vieraantunut, kun ei sutta erota koiranpennusta.

    • muistalääkkeet

      Jäikö lääkkeet ottamatta tänä aamuna?

    • jänkäkoira

      Eipä se kaupunkilaisissakaan järki juokse oikein matkassa ja näkeehän sen tämänki kirjoituksesta....On kyllä todellisuus hämärtynyt ja pahasti😂😂😂

      • sudet-monttuun

        Kaikki sudet pitäisi tappa ja maksaa 500e tapporaha.Mitä hyötyä susista on?Sulanmaan aikaan homma hoituu ilman tapporahaakin.


    • jänkäkoira

      Kukahan se pelkää petoja...Näkeehän sen ku Kehä 3 sisälle tulee peto nii virkavalta ja tv heti peto varoitus vinkuu!!Miksei suojelijat mene vastustaan petojen häätöjä sinne kerta suojelevatki niitä!!

      • montuusudet

        sen verran pitäisi järkeä löytyä metsätysseuroilta että näittä idun syöjiä ei seuroihin jäseniksi otettaisi.Ja jos näin käy ette pääsee jäseneksi niin sillon alkaa tosi pahat onglmat .Kokemusta asiasta löytyy


    • Kalaveikko

      Hysteriaa alkaa(ja aiheellista)alkaa myös olla suojelioiden leirissä kun tajutaan viimeisten laskentojen perusteella että mentiin ojasta allikkoon.siinähän hoitavat soppansa.heh heh.

    • TurhakkeetJumissa

      Luonnosta vieraantuneet ja pelokaat maalaiset luulevat koiranpentuja susiksi. Hakkuuraiskioiden ja tukiaislomakkeiden äärellä ei ole mitään oikeaa tekemistä. Turhautumat puretaan elämiin.

    • Kalaveikko

      Jotkut luonnosta totaalisesti vieraantuneet ja pakokaasujen käryssä eläneet purkavat pahaa oloaan metsästäjiin.tulkaa maalle vetämään happirikasta ilmaa.

    • Hyihitsi

      Tässä leikataan Echinococcus granulosus kysta ihmisen aivoista.

      https://www.youtube.com/watch?v=8Q7lEzUFVQ8

      Kun Suomessa nyt niin kovasti sikaruttoa pelätään, niin luulisi susien mahdollisesti väli-isäntänä kantaman Echinococcuksen olevan enemmän huolta herättävä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      92
      5278
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      56
      4111
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2219
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2048
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1805
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1454
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      28
      1270
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1056
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      1000
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      991
    Aihe