Ryhmähaastattelut huhtikuussa alkavaan matkustamohenkilökunnan koulutukseen alkaa olla ohi, jännitetään täällä tulevia yksilöhaastatteluja :)
NoRRa 2018 yksilöhaastattelu
18
3579
Vastaukset
- Eiooohi
Nyt on alkanut uusi haku. Ei ole ohi ryhmikset!
- Oke
Okei, eli uudessakin haussako rekrytään nimenomaan huhtikuussa alkavalle kurssille? Ajattelin että huhtikuun kurssin hakijat oli nyt tässä ja uudessa haussa (mikä oli näköjään lokakuuhun asti) haetaan myöhemmin alkaville kursseille.
- Roooooo
Oliko ryhmähaastattelut vaikeita?
- Pöööööö
Teknisesti ei, mutta haasteita vaikutti olevan siinä että pysyttiin tehtävän annossa. Monet puhuivat aidasta kun kysyttiin seipäästä ja tietysti jännitys vaikuttaa tehtävissä suoriutumisessa.
- HaC
Kuinkahan moni nyt on saanut kutsun yksilöhaastatteluihin? Itse olen menossa maanantaina.
- Kokelas18
Olin maanantaina 29.1 ryhmiksessä ja vielä ei ole kuulunut mitään. Toisessa ketjussa oli joku perjantaina 26.1 ryhmiksessä ollut saanut eilen kutsun yksilöhaastatteluun.
- Ajdkdbdbd
Millaiset ne kielikokeet on?
- Kokelas18
Ryhmiksessä keskusteltiin englanniksi aiheesta x. Melko suppeahko oli tässä vaiheessa, haastattelit kertoivat kartoittavansa kielitaitoa paremmin jatkoon päässeiltä sitten yksilöhaastattelujen yhteydessä. Olettaisin että työhaastattelu pidetään osittain englanniksi.
- Hmm1133
Onko joku saanut soittoa yksilöhaastatteluun joka oli ryhmiksessä ma 29.1?
- Kokelas18
Noup. Olin myös tuolloin!
- pelottaajännittää
Yksilöhaastattelusta kommentteja? Millaista oli, oliko vaikeita kysymyksiä?
- Hmm1133
Onko kukaan vieläkään joka oli ma 29.1 ryhmiksessä saanut soittoa yksilöön?
- Justjoo0
En mä ainakaan... alkaa kyl ihmetyttämään kun ei kuulu yhtään mitään...
- Hmm1133
Kukaan saanut soittoja yksilöhaastatteluihin?
- Kokelas18
Ei oo kuulunut yhtikäs mitään...
- Uteliasuneton
Onko joku yksilöissä käynyt saanut jo soiton ja kutsun kurssille? Tai vaihtoehtoisesti onko joku saanut jo hylkyviestin..?
- Norrra
Pitääkö paikkansa, että staffpointin kautta hakeneet pääsevät suoraan yksilöhaastatteluun?
- iik
Staffpointin kautta kun teki videohaastattelun, niin pääsi suoraan yksilöhaastatteluun. Itsellä se tällä viikolla. Onko kellään antaa jotain vinkkejä mitä siellä kysytään, ilmeisesti englanniksi osa haastattelu?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502234Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖24889- 68863
Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt51831Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me118819Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9753Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22733