Hei,
Haluaisiko joku katsoa minulle teemaa vuodelle 2018.Olen 42. V nainen,joka asuu kahden kisun kanssa.
Tulkinta vuodelle 2018
6
399
Vastaukset
- Nannalle
Tässä sinulle korttien kertomaa...
Nykyisyyttä edustava kortti kertoo, että olet valoisa ja iloinen persoona; luot myös ympäristöösi positiivista energiaa. Lähelläsi on hyvä olla. Nyt kuitenkin elämäsi epäselvyydet, tai tulevat sellaiset, luovat varjoa peruspositiivisen persoonasi päälle ja motivoi myös kysymään.
Koko pöydän yllä leijuu kahden eri maskuliinisen persoonan energia. Tämän voisi tulkita siten, että elämässäsi on kaksi eri henkilöä, jotka ovat kiinnostuneet sinusta. Oletkohan itse huomannut sen? Ehkäpä se onkin tämän vuoden teema.
Tuoreempi tuttavuus, joka tuo muutosta elämääsi, on romanttinen ja jalo. Saa kyllä sukat pyörimään jaloissa, mutta vaikuttaa ehkä liiankin hyvältä ollakseen totta. Vapauden tunne on hänelle erityisen tärkeää ja sitoutuminen pelottaa. Hän vaatinee sinulta nopeita päätöksiä, mutta muista, että aikaa on ja teet päätökset vasta sitten kun olet valmis.
Tietoisuutta ja kokemuksiasi edustava kortti kertoo, että olet saavuttanut paljon hyvää elämääsi ja olet perustyytyväinen. Arvostat turvallisuuden tunnetta. Mutta muistatko antaa itsellesi tunnustusta siitä? Kortti kehottaa arvostamaan sitä hyvää, mitä ympärilläsi on.
Alitajuisesti ja ehkä jo tietoisestikin, murehdit tulevia valintoja. Tunnet ehkä syyllisyyttä siitä, että joudut loukkaamaan jonkun sydäntä. Mutta muista kuitenkin, että pelko tulevasta on usein paljon pahempaa kuin itse lopputulos. Älä anna pelkojesi ja huolien lamaannuttaa itseäsi.
Menneisyyden kortti kertoo tästä toisesta henkilöstä, joka on hiukan erilainen kuin tuoreempi tuttavuus. Nuorekas ja vilpitön, joka suhtautuu elämään pelottomasti. Sinun mielestä on ehkä liiankin sinisilmäinen. Pelkäät loukkaavasi tämän luonnollisen, vilpittömän ja iloisen ihmisen sydäntä.
Jotta osaat tehdä oikeita päätöksiä, kortit kehottavat pysähtymään ja mietiskelemään. Ota aikaa ja anna itsellesi mahdollisuus nähdä asiat uudella tavalla. Tulee aika, jolloin asiat eivät etene, mutta jokaisella hetkellä on tarkoituksensa. Luota itseesi ja omiin tuntemuksiisi ja sitä kautta löydät vastauksen valinnallesi. Sisältäsi löytyy tarvittava voima tehdä oikeita päätöksiä, ehkä järkkymättömiä mutta kuitenkin jaloja. Tässä kannattaa miettiä asioita myös järkiperäisesti, eikä antaa tunteiden sumentaa liikaa.
Edellä mainitut asiat aiheuttavat vääjäämättä myös surun, kivun ja ahdistuksen tunteita. Kaikella on kuitenkin tarkoituksena, sydänsuruillakin, ja lopputulos tulee olemaan juuri oikea kaikkien kannalta. Muista, että vain avoin ja haavoittuva ihminen tuntee tällaiset tunteet syvällisesti. Kun uskaltaa kohdata suoraan asiat, jotka satuttavat, uskaltaa myös rakastaa ja vastaanottaa rakkautta enemmän. Kipu muuttuu rakkaudeksi. Tämä on haaste sinulle ja henkiselle kasvulle.
Yhteenvedon kortti näyttää sinut voittajana. Kortti symboloi positiivista itseensä luottamista ja tasapainoa, jotka ilmenevät kaikilla tasoilla elämässäsi. Saavutat sen minkä haluat ja sinulla on myös oikeus nauttia hyvästä olosta. Hyvä olo luo luonnollisesti lisää hyvää.
Voimia elämääsi ja paljon rapsutuksia ja lämpimiä ajatuksia kissoillesi, jotka rakastavat sinua yli kaiken ja joiden henkisyys luo kotiisi erityisen hyvän energian :)- Nanna75
Voi luoja miten voikin olla noin paikkaansa pitävä teksti ja tulkinta! Olen äimistynyt ja kiitollinen. Aivan täysin oikein ja tällä hetkellä kipuilen monien asioiden kanssa...sydänsurua ja uutta muutosta kodin ja työn osalta tulossa...kisut ja minä kiitämme ja olisi oikeasti kiva saada vaikka meiliosoitteesi niin voisin joskus antaa palautetta...kiitos :)
- rakkaussuurin
Ja sitten pelastuspuolelle. Noituus on pahuutta ja taikauskoa myös valetta. SIELUNRAUHAN saa yksinkertaisesti uskomalla Jeesukseen ja polttamalla kaikki noitakortit amuletit kurjat spiritismilaudat enkelikorit tarot huivit seinänaamat patsaat sormukset käärmekuviot faaraot ja muu uskontokirjat mitkä on lähinnä noituutta kuten meditointi joga. Samalla voi grillata pornovideot ja lehdetkin . Sekä palauttaa varastetut tavarat . Ristiä seinälle rauhottamaan tunteita. Evankeliumi on hyvä sanoma vapaudesta ja tulevasta elämästä taivaassa.
- tarottarot
Tuota,tuota......mitäs ne olikaan ne raamatun profeetat,profetiat,maailmanlopun ennustajat ym,ym liekö ollut ennustamista? Siehän se metka oot,kun kaiken nuin varmaksi tiiät hahahahahahaa,heitätkö peräti ekan kiven synnitön kun oot????? Uskonlahkot kaikkein karmeinpia hyväksikäyttäjiä ja tuomitsijoita joka asiassa.Siivotkaa ensin omat pesänne ja suunne,joukoissanne alistamista,lasten hyväksikäyttöä,pedofiliaa hyi hitto,siitten ollaan kuitenkin niiiiiiiiiin hurskaita ja ainoita synnittömiä maan päällä.Mene sinä sinne kaltaistesi sivuille,piruako sinä täällä roikut,hellurei ja kasva henkisesti sinäkin tuomitsija.....
- premalal
hei katsoisitko korteista onko satunnainen suhde loppu miehen puolelta ja mitä on muuta luvassa
- nokort
kortit kertoo kohtalomme,onnemme ja ahdinkomme...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956534Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096270SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614581Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien883484Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963441Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en653293Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103152Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.02870Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31695Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema141277