perjantaina torille panterollien kanssa Sipilätä vastustamaan aktiivimallista. Van onkosta nykyvään Puolangalla eneä senvertoa työttömie ketä puolustella? Liekö Sipilä jo kaikki joutilaat työllistäny ,kun Puolanka oli viime etuskuntavaaliissa kepulaesin kunta?
Lampsiiko ketään
3
507
Vastaukset
- muutosvaltainen
kunta on nyt muunlainen,kuin Sipilän riemujuhlan aikana,
- sipiläuusikirosana
kapuloitarattaisiin
1.2.2018 23:42
UUSI
Nyt saa huomisen päivän olla lökötellä kotona.. Olen lakossa.. siis olen Teollisuusliiton jäsen.. Kyllä oli tarpeeseen tää HUOMINEN vapaa päivä.. ei hän siitä palkaa saa mutta.No ei mene pekkastunteja.. Työnantaja. myös säästää.kun ei tarvi maksaa mitään.
Näitä päiviä pitäis olla oikeestaan lisää..näitä " palkattomia päiviä.." joka viikko vaikka..antas Suomen hallituksen arpoa niitä.. mukavaa vaihteluahan tää on..arkiseen raadantaan
.Siellä " vapaa päivänä" "seisoo" tai ei "pyöri " miljoonien euron arvoiset raudasta.. jne tehdyt laitteet...
Missä ne on työntekijät nyt kun ei laitteet.. käynnisty ja jne.. ??
- Huiiiii
Siitä vaan Suomi SEIS suomen hallituksen ja eduskunnan tosi typerien ja kiristävien lakien voimaan tullessa, toivottavasti aktiivilaki menee uusiksi hyvin pian, tuollaiset lait eivät vaan mitenkään käy koko Suomen alueelle. Riistokapitalistit, porvarit ovat aivan liian ahneita kun vievät työttömiltä ja köyhiltä vähäisetkin varat, ei sellainen asia vaan sovi yhteiskuntaan, eikö sellainen viesti mene perille päättäjille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081699Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031664Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011576Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341368Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii453904Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115890Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293845Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347820