Oon miettinyt tätä: oon menossa viroon laivalla jään sinne joksikin aikaa niin voinko vaan laittaa pupun reppuun ja reissuun vai tarvitseeko hän passin/todistuksen jne että on mun ja nimi jne? Tai matkalipun??
Kuulostan varmasti tyhmältä mutta haluan olla varma että kaniani ei takavarikoida jossain toisessa maassa :D
Kanille lemmikkieläin passi??
Kanityttö
3
1245
Vastaukset
- Jokuihminenlol
En oo varma itse kysyn samaa asiaa.. Mutta näköjään pitää olla lemmikkieläinpassi ja rokotus
- Hmmm..mmm
Matkustaminen stressaa kania paljon. Kanin pitäisi olla tottunut siihen. Ja reppuun ei voi todellakaan laittaa.
- Anonyymi
Tarttee olla passi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina neljäs sija
Eiköhän kaikki onnitella upeasta suorituksesta ,omassa sarjassa neljäs sija 💯hienoa Martina 🇫🇮👌💯2682134Tuksu pakenee poliisia!
Tuksu on kaapannut lapsensa, jonka huoltajuuden hän menetti ja pakenee poliisia ilmeisesti Veijo Lallin kanssa. Lalli myi vastikään Loviisasta talonsa1001989Martina uinnin jälkeen sijalla 436! Tästä tuli riemun päivä!
Martina painaa menemään sitkeästi kuin sissi! Rambolla ja Martinalla on molemmilla hidas aamu 🤣1191930Iik! Suosikkijuontaja Vappu Pimiä jakoi hyytävät kuvat lomareissulta: "Sydän meinas pysähtyä..."
Yksi Suomen suosituimmista juontajista, Vappu Pimiä, on jakanut kuvia etelän lomaltaan. Pimiä on lähtenyt lomareissulle juuri ennen uuden Tanssii Täht151387- 741007
- 64727
Voit oikeasti unohtaa minut
nainen. Olen niin väsynyt ja aikaansaamaton. Ei minusta ole kuin uninalleksi korkeintaan töiden jälkeen. Enkä edes ole niin tuuheakarvainen kuin kaupa45725Helsingin Sanomat harjoittaa kansalaistemme harhauttamista?
Suomalainen media on lietsonut sotapelkoa meihin propagoivalla manipulaatiolla --- Helsingin Sanomat on merkittävä manipulaattori [Tämän vastinkirjoi299722Rakastan sut ja sua
Oma turvallinen nallekarhuni. Kivaa alkavaa viikkoa parhaalle toivottaa se susta hehkuva..107700Mietin kuinka ihana oli olla vastarakastunut
Tekeekö kaikki vasta rakastuneet sitä että laitetaan käsi toisen päälle ja vertaillaan niiden kokoja. Piirretään sydämiä selkään sormin. Arvaillaan mi143669