Huijataanko 9-luokkalaisia

eduskuntavaalit lähestyy, Sarit ja Karit olkaaa tarkkoina. Mihin lukioon nykyiset 9-luokkalaiset menee? Parolaanko vai Riihimäelle?
5134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Oletko hullu ja menetkö Parolaan.

Äänestä
  • Lapsi miettii, itse tuli käytyä HYK

    Äänestä

Joku vähäisesti lahjakas halusi palauttaa lukion 80-luvulle HäSan mielipide palstalla, ei hyvää päivää tekun kanssa yhteistyöhön lukio, tekua ei ole ollut olemassa enää 25 vuoteen.

Äänestä

Amikseen, nyt tarvitaan tekijöitä kiinalaisten omistamiin tehtaisiin.

Äänestä

Onko yhteishaussa 2 lukiota HML:ssa vai vain yksi.?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


9lk_Äitsy kirjoitti:

eduskuntavaalit lähestyy, Sarit ja Karit olkaaa tarkkoina. Mihin lukioon nykyiset 9-luokkalaiset menee? Parolaanko vai Riihimäelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu