Marraskuu Malagassa

Malakasko

Aikeessa viettää marraskuu Malagassa. Onkohan siellä tarjolla vuokra-asuntoja ko ajalle. Olisin kovin kiitollinen, jos joku "asiantuntija" antaisi vinkkejä alueista, hintatasosta noin yleensä ym, ym. Tatkoitan nimenomaan Malagan kaupunkia, en suomalaisten kansoittamia lähialueita.

5

2423

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hispano

      Tatkoitatko nimenomaan "asiantuntijaa". Mahtaako kukaan ilmoittautua?

    • idealista

      katso esim. idealista.com tai fotocasa.es
      alguiler pisos ja valitse Malagan kaupunki.
      En ole asiantuntija!

    • Yrsa

      Ollaan oltu Malagassa useasti ja asuttu aina vanhassa kaupungissa. Mutta oltu vain 10-12 pv kerrallaan ja vuokrattu kämppä Homeawayn kautta. Malaga on upea espanjalainen kaupunki, jossa on hyviä museoita, pari linnoitusta, vanhassa kaup. hyviä ravintoloita ja hyvät ostosmahd. Joka kerta ollaan retkeilty muuallakin mm. Mijas, Nerja, Granada ja Alhambra, Marbella, Ronda, Cordoba ja Sevilla.
      Ollaan oltu useimmiten helmikuussa, jolloin sää mukavat 15-18 ast. Asuntoja saa myös esim. airbnb ja espanja-loma.

    • TalveksiPois

      Syksyllä pitäisi päästä lämpimämpään paikkaan, Malaga on eräs vaihtoehto. Tietääkö kukaan vuokrien tasosta ja hintatasosta? Onko pitkäaikaisempia (> 6 kk) vuokra-asuntoja saatavilla kohtuuhintaan?

      Onko muita suosituksia, mihin kannattaa mennä noin puoleksi vuodeksi Suomen syksyä ja talvea pakoon Välimerelliseen ympäristöön?

    • Vuokrallekkos

      Kannattaakos vuokra-asunto vuokrata mielestänne juuri Malagan vanhasta kaupungista?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe