Onko kenelläkään tietoa, mitä alustyyppiä The Black Knight edustaa?
Onko joku aluksen puikoissa, vai onko siinä automaattiohjaus?
https://www.youtube.com/watch?v=BHiQorSfXdE
Onko joku aluksen puikoissa, vai onko siinä automaattiohjaus?
https://www.youtube.com/watch?v=BHiQorSfXdE
Vastaukset 42
Vanhimmat
No se edustaa sitä "alustyyppiä" että se on erään satelliitin kiertoradalle hylätty kuljetussuojapeite.
Tuo on nasan satuja ja tarinoita. Se on ollut kiertoradalla jo ennen apolloohjelmaa. Jo Galileo Galilei ihmetteli sitä.
Höpö höpö.
https://www.youtube.com/watch?v=WnMrfULYZas
Hallitun näköisesti tuo avaruuspressu kääntyilee ensin toiseen- ja sitten toiseen suuntaan?
Katso tarkemmin kyseisen kanavan "Section51" sisältöä, täynnä kömpelöitä feikkejä. Tuokaan video ei ole NASA:n vahvistama.
Varsin hallitun näköinen CGI joka on lisätty videoon.
Tuo video löytynee useilta muiltakin juutuubi-kanavilta, enemmä tai vähemmän katu-uskottavilta. Ihmeen paljon on vain kodetta kuvanneet avaruudessa käyneet astronautit. Tuskin noin innokkaasti, jos kyseessä olisi vain joku pressu?
Mitä ihmeellistä siinä on kun tuota suojapeitettä kuvataan ahkerasti?
Sitä paitsi onhan sen kuvaaminen mukavaa vaihtelua muille itseään toistaville valokuville.Joillekin siitä tosin tulee hyvä aihe jatkuvaan jankuttamiseen.
"Mitä ihmeellistä siinä on kun tuota suojapeitettä kuvataan ahkerasti? "
Tolle toteamuksellesi ei voi ku nauraa :D,...tää oli päivän paras!
No ehkä sitä on kuvattu juuri siksi että ufoidiootit lopulta uskoisivat kyseessä olevan pelkkä pressu, mutta kun ei. Ufoidiootti näkee pressun ja uskottelee itselleen sen olevan alienien satelliitti, ja vieläpä perustelee sen sillä että sitä on kuvattu kun sitä on kuvattu juuri udoidiotismin vähentämiseksi. Mistä teitä älykääpiöitä oikein sikiää? Sisarusavioliitoista?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Black_Knight_-satelliitti
Sori, ei tästäkään nyt oikein saa tekemälläkään alienien kruisailualusta.
Alus on Orionin luokasta 2D/65.f kehitetty uusi versio.
Se on suunniteltu julkistamaan 2.6.2019 klo 13:15 (Lontoon aikaa)
sensaatiomaisen paljastuksen siitä, kuinka UFOt nykyään vaikuttavat
Telluksen jokapäiväiseen elämään.
Paljastus julkaistaan selkokielisenä , kautta Telluksen kuultavissa olevalla
radiotaajuudella 293,2 GHz, neljällä eri kielellä: englanti, kiina, venäjä ja ranska.
Tuolloin, 2.6.2019 nimittäin päättyvät peltokuviokoodien ja Pennistonin
binääriviestien universaaliset salassapitovelvoitteet, ja viestit on lupa tulkita
kohdeplaneettojen yleisesti käyttämillä kielillä.
Maharishi Raswa Maha
5:n dimension Universaalinen viestintäguru
Jaa pressu on kiertänyt kiertoradalla pari vuosikymmentä? Millainen ohjelmisto ja propulsio pressussa on, että se pysyy kiertoradalla ilman korjausliikkeitä?
Mahtaako edes tuo tämän palstan "paras ufotutkija" osata vastata tuohon?
Millainen ohjelmisto ja propulsio vanhimmalla maata kiertävällä satelliitilla Vanguard 1:llä on sillä sen arvioidaan pysyvän radallaan vielä 240 vuotta?
Ei siitä pressusta nyt tule mitään alienien avaruusalusta edes kovasti kuvittelemalla. Avaruusromu pysyy kiertoradalla kiusallisen pitkään ja ongelmaksi asti. On eri asia pysyä kiertoradalla, tai pysyä oikealla kiertoradalla mihin toiminnassa olevien sovellusten kohdalla tarvitaan joskus korjausliikkeitä. Lapsellista roskaa koko "Black Knight"- mölötys.
The Black Knight on varsin merkittävä ufourveloiden uskonkappale ja siksi totuus kirpaisee liikaa. Kognitiivinen dissonanssi tulee ufouskovan avuksi ja estää ufouskonnon korttitaloa romahtamasta.
Black Knightin kiertoradan vertaaminen Vanguardiin osoittaa joko epärehellisyytesi tai tietämättömyytesi. Todennäköisesti molemmat.
"Black Knight":ista höpisemisesi kun kyseessä on irronnut suojapeite, osoittaa joko epärehellisyytesi tai tetämättömyytesi. Todennäköisesti molemmat.
Ilmeisesti myös lukutaidottomuutesi, sillä edellähän on jo todettu että sopivalla kiertoradalla pysymiseen ei vaadita mitään ohjelmistoja ja propulsiota vaan avaruusromu pysyy kiertoradalla ihan kiusaksi ja vaaraksi asti niin että se on nykyään jo ongelma.
Mistä teitä ufouskovaisia älykääpiöitä vielä nykyäänkin oikein sikiää? Ovatko vanhempasi keskimääräistä enemmän sukua toisilleen?
Puhutaan ihan eri kiertoradoista ja muodoista ja nopeuksista. Black Knightiin osuu miljoonia kertoja enemmän kitkaa kuin Vanguardiin. Siksi se vajoaa miljoonia kertoja nopeammin ilman propulsiota kuin Vanguard. Koeta jakaa se sun 240 vuotta ens alkuun vaikka miljoonalla ja jatketaan keskustelua tästä sitten.
No kerropas ne kiertoradat, ja se miten toinen voi vajota MILJOONIA kertoja nopeammin kuin toinen. Puhelet läpiä päähäsi miljooninesi, ääliö. Pressuusi ei todellakaan osu MILJOONIA kertoja enemmän kitkaa.
Luuletko tosiaan että liioittelemalla saavuttaisit uskottavuutta, kun tosiasiassa teet itsesi pelleksi?
Taitaa olla sama hömelö jonka jutuissa jo miljoonat lentäjät olivat nähneet ufoja, vaikka koko maailmanhistorian aikana ei vielä taida olla ollut edes miljoonia lentäjiä, heh.
Esitit että Vanguardia voidaan verrata Black Knightiin. Anna tulla perusteesi positiiviselle näyttämälle.
Minä en ole esittänyt moista, miljoonahörhö. Mutta kuten edellä on sanottu, pressun pysyminen kiertoradalla ei vaadi mitään propulsiota tai ohjelmistoa vaan avaruusromu pysyy siellä riesaksi ja riskiksi asti. Koko "Black Knight" on lapsellinen ufolegenda jonka jo NASA:kin on debunkannut ufoidioottien suureksi suruksi.
Itse asiassa "Black Knight" on debunkattu jo niin monta kertaa ja monelta taholta, eikä vähiten siltä taholta jolta se peitto pääsi karkuun, että luulisi jo tyhmintäkin hävettävän alienhöpinänsä:
https://www.express.co.uk/news/science/600953/Alien-hunters-famous-Black-Knight-UFO-myth-solved-by-YouTube-novice-in-just-11-minutes
Eräs hyvä huomio asiassa on; jos NASA kerran salailee "objektin" alkuperää, tai selittelee sitä muuksi kuin "alienalukseksi" kuten jotkut "I want to believe"-tyypit väittävät, niin miksi NASA olisi julkaissut kuvaa ja videota ollenkaan kun kaikkein helpointa salailua olisi ollut pitää koko asia pimennossa? No, varmasti tälle(kin) löytyy joku hyvin monitahoinen salaliitto selitykseksi...
No siksi, kun sitä ei NASA enää pysty salailemaan....The Black Knight on todellin, ei ihmisen rakentama lämpöpeite-/pressu! Miknkälainen on The Black Knight:in kiertorata maapallon ympärillä? Linkkejä plees.
Linkkejä on jo ihan tarpeeksi eli mitä muuta haluat?
Hei suomi24:n valvojat. Miksi poistatte kirjoituksiani UFO-palstalta...käsittämätöntä itä-korean meininkiä.
mikähän helvetti on itä-korea? :D
apollo 13 kuvasi black knightin kaltaisia ufoja
https://www.youtube.com/watch?v=1CDpmSsVnjs
Ei muuten kuvannut.
Eikä Apollo 13,kuten eivät muutkaan Apollo-lennot,kuvannut yhtään ainoaa ufoa.
Tällaisten "Apolla kuvasi ufoja"-tarinoiden takana ovat,yllätys yllätys,japanilaiset ufointoilijat ja huijarit.
eli nuo kuvat on feikkejä? miksi sitten nasa on selittänyt noita kuvia et niissä näkyy mm luotaimen suojapeite?
Koska se ON karannut lämpösuojapeite. Vttu teitä idiootteja. Jos NASA kertoo mikä se on, eli suojapeite niin teille se tarkoittaa sitä että kun NASA selittää niin se tarkoittaisi että se olisi jotakin muuta. Jos taas NASA ei selittäisi niin sekin tarkoittaisi että se on jotakin muuta.
Olkaa ääliöt uskossanne vahvoja. Oma peittonnekin voi olla alienien satelliitti, ainakin jos oikein kovasti toivotte, unissanne.
mitä vittua sä selität? eli kuvat ei ole feikkejä! kuka helvetti on väittäny et se on alienien sateliitti? olet kyllä todella sekasin
No nynne (illuminatin toimesta) on menny ampuu pillunpäreiks sen avatuuspressun,,se oli tuhmasti tehty. https://www.express.co.uk/news/weird/794808/Wikileaks-film-Illuminati-blew-up-Black-Knight-Satellite-aliens-UFO
Aikamatkustajakin mainitsi Black Knight satelliitista jotain, niitä tulee kai useampiakin, tässä lisää aikamatkustajan kertomuksia, maapallo ei ole litteä ja ilmaston lämpeneminen jatkuu ja Trump jatkaa toiselle kaudelle. Jopa Daily Mailissä on artikkeli aiheesta, tässä jotain aikamatkustajan valheenpaljastuskokeesta ja implant röntgen kuvasta, http://beforeitsnews.com/beyond-science/2018/02/time-traveller-noah-novak-life-detector-tested-and-implant-x-rayed-2452184.html
Joo munkin peitto on Black knight. Aina öisin...
Taisi olla huuhaata todellakin kun tarkemmin ajattelee, artikkelin kirjoittaja näyttää lisäilleen epäilyjään ettei tapaus olekaan uskottava. No olisi nyt kerrankin toivonut että nyt löytyi aika matkustja ja selitys Black Knightille, ET laite varmaan joka tapauksessa.
Todellakin pelkkää huuhaata.Tämän on ollut aina tiedossa joten sanonta ET tarkoittaa tässäkin tapauksessa Ei Todellinen (ET-laite).
Kyseessä on orionilaisen tutkimusaluksen OA258 rahtitilasta irronnut
pakkaus, joka sisälsi kylmillä planeetoilla yöpymiseen varattuja suojapeitteitä.
Tämä suojapeite on ilmeisesti eräänlainen kosminen makuupussi?
Nimenomaan juuri näin !