hakuun, mutta ei kiinnosta, kivahan se on elellä isän ja äitipuolen varoilla, ja laiskotella sohvalla, syömässä pakastepitsaa ja hamppareita. Törkeää, sanoin ettei jos työmaistu, niin täällä tehdään ja hinta on se mukainen. ! euron päiväaplkka sis. ruuan ja asumisen, parempaa ei ole. Ja täällä tehdään työtä, eikä marista.
Kauhee huuto ja isälle ja äidille juostaan kertomassa heiti, että minä saan vihat niskaan, eikä kakarat laiskat ja lihavat.
Mikä kumma on ettei nuoria saa töihin, kesäloma joka on parasta työaikaa, silloin aikuiset lep' ja nuoret paiskii töitä. MInun lapset on olleet kesätöissä joka kesä, oma raha omat ostot. On kurja kun miehen lapset on niin lellittyjä ettei mitään rotia.
Mun lapset on ahkeria ja tekevät jopa kotona kotitöitämut ei nää kersat.
Onks muilla laiskoja miehen tenavia harminaan? Mies ei raatsi komentaa eikä vaatia, vaan se jää mulle, ja vihat tulee samantien niskaan, en kestä mut pakko on.
Patistan miehen lapsia kesätyön
äitipuolikannustaa
0
620
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain35712283Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555367Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2113906Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1952573Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151962Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191824Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167860Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271832No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74742Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59696