Taika tai zonette,kysymys!

sydäny

Mikä energia asunnossani on kun joka viikko aamuyön aikaan milloin mikäkin esine paukahtaa itsekseen lattialle`? Aumuyöllä koriste-enkeli lensi kaaressa keskelle lattialle itekseen vaikka olis luullut putoavan siihen kohtaan missä oli kiinnitettynä-Viime vkolla keittiössä kolisteli veitsi itekseen kovasti,pompahti pöydälle....sitä edellisena vkolla kylpparin lattilalle pamahti lavuaarin alle iso pumppupullo ...ei täällä muita asu ja en ole mikään alkkis ,ihan kongreettista ollut-siis minkälainen energia näitä siirtelee,saatteko näkymää? ps en availe toiseen maailmaoihin mitään kanavia,eli en kortteja katso,en ole soitellut kellekään näkijälle ym sellasta ja en ole mikään seko vaan ihan tervehenkinen henkilö.

9

1149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kristalliboltsi

      Pidä housut jalassa, niin tokenee kun pierut eivät lentele vapaasti. Jos ei lopu, juo pullo risiini öljyä niin et uskalla yskästä unissasi pieruista puhumattakaan.

    • lortsi

      syö sinä kakkaasi

      • Kristalliboltsi

        En syö. Tänään syön Runebergintortun, syö sinäkin. Aamulla voit katsoa mitä kamoja on pudonnut tortun pierujen vaikutuksesta.
        Näen ne boltsista, mutta en kerro koska se on ylläri, samoin kun sängystä löytyvä köntsä.


    • Joorri

      Hulluha sä oot,miks notkut täällä ivaamassa kysyjiä? Odotan vastausta ihan sellaisilta näkijöiltä joilla on aikuisen aivot ja tuollanen amatööripyllyilijä vaan ivaa täällä alaosaston juttuja, eikö sulla ole fiksumpia ajatuksia? KYLLÄ MÄ TIEDÄN MILLANEN OLET-MULLAKIN ON LAHJOJA! siis oikeat näkijät vastailkaa,en lue enää tuon pyllyilijän pyllyjuttuja .JA ylläpito,poistakaa tuollaset tälle osastolle kuulumattomat kiusaajien kommentit ihan oikeesti-tasoa siis tännekin edes joskus...

      • Kristalliboltsi

        Aamulla näkyi henki, joka oli omituinen. Se tähtäsi kantapäähän mutta osui nenään.


    • enoleennustaja

      Poltergeist se siellä riehuu. En tiedä miten sen saisi pois.

    • siniblie

      hah hah hah sinitarra ei pidä enää,,,,looginen selitys,se siis lieruteorioistanne.

    • sydäny

      Ei siellä sinun asunnossa mitään pahoja henkiä/energioita ole, vaan entinen asukas käy välillä "tarkkailemassa" sinun vointia. Hänen on aika päästä valoon, sillä ei ole enää mitään, minkä vuoksi hän vartioi aluetta. Teenkin nyt niin, että laitan pyynnön puolestasi, että on aika lopettaa nämä vierailut kotiisi. Hänen on tullut aika jatkaa matkaa sinne, missä jokainen saa rauhan ja iankaikkisuuden.

      T. Taika

    • yösydännä

      Kaunis kiitos sulle..rakkaudella sydänyökkönen.ps ei kai tässä huoneistossa ole joku kuollut joskus, koska vuokraemäni sanoi että täällä on joskus henkimaailman jutskuja ohimennen,,,mutta miksikäs tuo olisi miusta kiinnostana? en taidas tietää eikä väliäkään,kiitän että rukoilet hänet valoon ettei mun pitäisi yöllä heräillä ja valoja sytytellä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      135
      3786
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      36
      2454
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      144
      2098
    4. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      17
      1071
    5. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      70
      1041
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      46
      915
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      63
      876
    8. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      31
      865
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      43
      790
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      97
      772
    Aihe