Valmismatkat Venäjälle

Helppomatka

Minkä matkatoimiston kauttaa kannattaa ottaa valmismatka ja voi olla myös ryhmämatka Venäjälle? En ole vielä päättänyt bussi vai junamatka. Valmismatkan / ryhmämatkan kuitenkin haluan helppouden takia.

4

927

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onhan_niitä

      Oman paikkakunnan. Pääset kyytiin kotikaupungistasi. Tai lähikunnasta, riippuu missä asuu. Itärajalla parhaimpia, riippuu tietysti minkälaista matkaa meinaat tehdä.

    • matka-leena

      Turkulainen Neva tours tekee ihan kohtuuhintaisia bussimatkoja ainakin Pietariin, kuin myös Kymen matkat. Netistähän noita löydät lisää.

    • Colbert

      Juna on nopea ja helppo, bussi yleensä edullinen. Laivamatkaa en suosittele, paitsi jos haluaa erityisesti viettää aikaansa laivalla eikä perillä.

      Tuossa mainittiinkin jo Kymen matkat, lisäksi mm Aikamatkat ja Lähialuematkat tarjoavat monenlaisia matkoja esimerkiksi Pietariin. Kaupunkikohteissa ensikertalaisen voi olla hyvä maksaa kaupunkikierroksesta, metroon tutustumisesta, niin pääsee nopeasti jyvälle paikoista.

    • IronWoMan

      Bussimatkoja (sivulta VisitPietari):

      Pohjolan matka
      Ikaalisten matkatoimisto
      Kymenmatkat
      Matkakarjala
      Russianexpert
      Neva Tours
      Tilausmatkat
      ItäMatkat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe