Mitä te olette ostelleet Sri Lankasta tuliaisiksi, itsellenne?
Ostoksista
4
2441
Vastaukset
- Tuliaiset
Vaatteita,kenkiä,laukkuja,hopeakoruja,teetä.
- Lankalanka
Lankalla ei ole ainakaan Ahungalassa, Hikkaduassa oikein shoppailumahdollisuuksia tai ne on hyvin pienet. Toimme mausteita (pippureita, Chiliä, paprikajauhetta ei kannata laittaa keittokirjan mukaan, ovat muuten aika tujua tavaraa). Tietty teetä, riisiä, kahvia ja hilloja.
Puuveistokset ovat kauniita, mutta kalliin puoleisia. Vaatetta ei löytynyt (pituus 201 cm paino 140 kg) ei ollut pojalle kokoja. Rannalta ostettiin jotain liinoja yms sälää. - shoppailija2018
negombo ei ole mikään shoppailijan paratiisi. 1 lakun ostin. houkutuksia ei pahemmin ollut.
- Neljännenkerran
Puuveistokset kannattaa ostaa suoraan tekijältä. Ostin kaksi isoa patsasta (Buddha ja pitkäsorminen käsi) yht 15€. Sri Lankassa valmistetaan tiettyjä merkkituotteita ja niitä voi ostaa ainakin Colombosta ja Gallesta Factory outletistä. Ostin esim aitoja Leviksen paitoja 4-5€ ja Tommy Hilfigerin sukkia 2€/2pr. Supermarketeista olen ostanut todella edullisesti päivittäiskosmetiikkaa, mausteet, teen ja kookosöljyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34771ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10560