Vaihdoin Moin Elisaan, kun kerran antoivat tarjouksen josta ei voinut kieltäytyä. Pitäisi kuulemma olla rajattomasti dataa 4G-verkossa, mutta puhelin kertoo itsepintaisesti olevansa vain 3G- tai Hspa-verkossa olen sitten missä vain Helsingissä tai Espoossa. Ainakin 4G-verkon piirissä uskoisin olevani, joten missä mahtaa olla ongelma? Moin asiakkaana yhteys oli ihan oikeasti 4G ja nopeudet kokonaan toista luokkaa kuin nyt Elisa/Saunalahdella.
Elisan/Saunalahden rajaton 4G 2,90e/kk onkin 3G?
4
315
Vastaukset
Hei 3GPula-aho !
Onpa ikävää että uuden liittymän kanssa on ollut ongelmaa :( Ei kuullosta normaalilta, että liittymä toimii joka paikassa samoilla nopeuksilla. Sopimuksen sekä puhelimen asetukset olisi hyvä tarkistaa kuntoon meidän teknisen tuen kanssa. Lisätietoa verkon lyhenteistä ja nopeuksista: http://elisa.to/2q6gFX3 .
Teknisen tukemme puhelinnumero on 01019 0240 ja se on avoinna 24/7. Tukeen voi myös jättää soittopyynnön Yhteystiedot -sivumme kautta löytyvän "Varaa soittoaika asiakaspalveluun" -linkin kautta: https://elisa.fi/asiakaspalvelu/yhteystiedot/ .
Elisan Sometiimi vastaa teknisiin kysymyksiin myös Somen kautta Facebookissa, Twitterissa ja Palsta -foorumilla. Luomalla tunnuksen Palstalle, voit laittaa meille viestin kautta tiedot yksityisviestillä: http://elisa.fi/palstatiimi . :)
Moona / Elisan Sometiimi
http://palsta.elisa.fi- feafs
"Pitäisi kuulemma olla..."
Kuulopuheista viis, mitä sanotaan tilausvahvistuksessa ja liittymän tiedoissa?
Sellaista tarjousta ei olekaan, mistä ei voisi kieltäytyä. Ja ennen kaikkea, mihinkään tarjoukseen ei pidä vastata myöntävästi ennen kuin on tutustunut huolella ominaisuuksiin (ihan itse, ei minkään puhelinhuiputtajan välityksellä) ja tarkkaan harkinnut tuotteen/palvelun sopivuutta itselle. - PPannassa
Elisasta puheenollen: Tänään en pääse Elisan Saunalahden sähköpostiin. Minäkö vain pannassa? Pääseekö muut?
- jhjhhg
Toimii. Olisiko ollut hetkellinen häiriö?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843442
- 771367
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1831353Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401050Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051000Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43869
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78855Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835