HP mustesuihku tulostimeen tilattu INKCLUB.com firmasta muste riitti vain kasetin kohdistamiseen.
onko muilla kokemuksia sutkauksesta ja miten olette toimineet eli onnko valituksesta hyötyö kun eivät vastaa viesteihin.
inkclub musteet huijausta
15
8336
Vastaukset
- Make.
Mikin tilasin viimevuoden puolella hp:n tulostimeeni eko väripatruunan INKCLUB.comista. Patruuna kuivui heti alkutekiöissään ja tulostusjälkikin oli huono. En tehny mitään valitusta, mutta päätin et en varmasti tilaa tosta firmasta enää mitään. Silkaa huijausta koko juttu ja firma. En suosittele kenellekkään tilaamista. Yksi pettynyt !
- Pekka K
Kiitos vastauksesta minusta kuningaskuluttaja ohjelmassa oli asiasta ja siinähän kyllä varotettiin asiasta mutta kunHP kasetit makssa enemmän kun tulostin kun mullakin HP deskjet 600 sarjaa niin ajattelin saavani halvemmalla kasetin.
- pruutta
Olen tilannut useita kasetteja ko. firmasta ja kaikki ovat toimineet moitteetta. Ihan suositeltava kasettitoimittaja.
- Nakke
Vein HP:n sekä mustan että väripatruunan uudelleen täytettäväksi. Edullinen uuteen verrattuna ja erittäin hyvä laatu. Suisittelen.
http://www.print-refill.com/ - JKK
Canon i550 ja hyvin toimi Inkin patruunat. Ellen olisi tilannut saksasta bulkkivärejä tilaisin toisenkin kerran...
- hp deskjet 3420
Laitoin sähköpostia ja lupasivat lähettää "erilaiset", tosin joudun kai maksamaan erotuksen. Kun olin asentanut patruunan koneeseen, ohjelma herjasi heti vääränlaisesta mustekasetista.
- Anonyymi
Minulla huonoja kokemuksia, tulostin ei tunnistanut, jälki huonoa, kolmannen kerran, kun käytin ei toiminut ja kalliita. En tilaa enään.
- HooPee
...joo, just tuli perjantaina inkclupilta patruunoita. Musta näytäs toimivan, mutta värikasettia (eko) ei deskjetti tunnista lainkaan. Vilkuttelee vaan oranssia valoa, puuttuvan kasetin merkiksi. Laskun eräpäivä tänään, joten pakko kai se
on maksaa vaikkei toimikkaa. Sähköpostia voi kai lähettää, vaikka tuskin sitä kukaan lukee. Kumma firma, kun eivät edes puhelinta omista. Tuskin asioin toiste moisessa... - Tarja
Oon joskus tilannu ja oli VIIMENEN kerta,ei saa kun muutaman hassun tulostuksen aikaiseksi.
- Anonyymi
Huonoja kokemuksia, kun laittaa kasetin sisään, niin herjaa heti, että on lopussa.....ja vielä todella kalliita.....
- Anonyymi
Ompas kumma, kun lukee noita negatiivisia kommentteja. Olen ollut inkClubin asiakas yli kymmenen vuotta, eikä yhtäkään negatiivista kokemusta. Kasetit toimivat normaalisti. Luonnollisesti hp-tulostin herjaa "väärästä tai tyhjästä" kasetista, kun et ostanut heidän omaa merkkiä. Ei siitä tarvitse välittää. Aina nopea ja ystävällinen palvelu ja ne lahjat. Suosittelen lämpimästi.
Tilasin viime viikolla laseriin musteet. Lasku tulikin jo , mutta kun sitä tarkasteltiin niin puutui alennus koodin % . Reklamoin tätä yritystä. Ihme ja kumma olivat lähettäneet ne kuulemma entisen yhtiön nimillä ja näin ollen ei normaalia palautusoikeutta ole. Selvisi sekin vielä että pojat olivat perustaneet konkurssi kypsään firmaan aputoiminimen ja tällä laskutetaan nyt. Minulle selityksiä sateli sivukaupalla jotta on tuottanut 3 vuotta tappiota jotta nyt korjataan. Edellisen kerran kun tilasin noita piraatti purkkia niin kone rupesi herjaamaan että ei ole yhteen sopiva laitteen kanssa. Miten on onko kukaan muu joutunut huijarien kohteeksi.
Nyt minua velkoo heidän koijari yritys jossa minulla ei ole mitään tekemistä.
Varokaa tässä yrityksen tiedot SOURC ENTERAINMENT OY Ltd. Kun reklamoin tätä yritystä niin väittävät vielä että olen vastaan ottanut heiltä ja postilta lähetys tiedot. Mutta se pidä paikkaansa,- Anonyymi
Eivät milloinkaan vastaa kyselyihin. Osoittaa asiakaspalvelun tökeryyttä sekä asiakkaittensa aliarvioimista. Todella huonoa asiakaspalvelua.
Sain vanhat vähän sinne tänne täytetyt mustekasetit, joilla ei tehnyt mitään. Maksoi "ei mistään" siis. en enää milloinkaan tilaa tältä lafkalta mitään. - Anonyymi
Konkurssikypsä huijarifirma.En suosittele!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837121Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267073Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1166198Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635215Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv183481Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400