Käyttövalion hinta alle 5000e maximi.

hirviäijäläinen

Yksi ääliö pyytää käyttövaliosta 10000€ hah hah. Kuka hullu sellaisia koirasta maksaa joka on vain pelkkä käyttövalio eikä edes muotovalio. Jos maksaa koirasta 10 000€ ja ampuu sille sata hirveä niin hirveä kohden se tekee 100€. Turhan kallista harrastusta varsinkin kun samalla rahalla saa 12 pentua !

PS: Käyttövalioita on suomi täynnä !

8

1878

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jänkäkoira

      Mikäs se peltohirville haukuttaa valioita😂

    • hanulih

      Vakuutusarvo käyttövaliolle 4000e

    • hullusejokamaksaa

      Vakuutusarvo joo mutta paljonko on vuosimaksu kys vakuutukselle?

      • hanulih

        Tistasataa e


    • ajurillejo250jänis

      Minulle koirat on käyttökoira joiden tarkoitus on haukkua mulle hirvet ja ajaa jänikset. Ei hittojakaan kiinnosta valiot, mitalit, hakuajat, rotupuhtaudet tai mitkään kunhan koira ymmärtää sen riistan päälle jolle sen haluan ymmärtävän ja riistaa tulee niin se on siinä. Toimimaton koira joutaa monttuun olkoon rotu tai roduton koira. Olen parilla sadalla saanut erinomaisia koiria. Kaikki on kouluttajasta kiinni. Jos et opeta koiraa ei se sitä automaattisesti opi vaikka maksaisi 100 000e.

    • mielenipahoitin

      Saahan sitä pyytää riistavietittömästäkin koirasta 10 000€

      Se maksaako kukaan sitä hintaa on asia erikseen.

    • Plutomani

      Koetetaan pysyä kohtuudessa,kun näitä koiria hinnoitelaan.

    • Karutotuus

      Onhan niitä rahamiehiä, joille 10 000€ on sama kuin sinulle 100€.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      189
      11315
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      93
      10752
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      235
      6180
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      183
      4986
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3466
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      172
      3455
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      40
      2293
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      300
      1852
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1700
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1604
    Aihe