Musta hahmo sängyn ylöpuolella

astettaoudompiaamu

Nyt juuri vartti sitten tapahtui elämässäni ensimmäsitä kertaa kaksi asiaa. Heräsin niin helvetillisen pistokseen selässä, että oli pakko pyöräyttää itsensä sängystä kovalle lattialle.
Tuskissani siinä hoin mielessäni "mene ohi, mene ohi" kunnes havaitsin sänkyni yläpuolle musta hahmon, hieraisin silmiäni ja puistelin päätäni ja siinä se oli jotakuinkin katon rajassa. Tuijotin sitä intensiivisesti ja lopulta karjahdin "nään sut" hahmo katos ja kova kipu loppu samalla hetkellä. Jonkinasteinen kipu jäi, mutta lamauttava kipu hävisi samalla sekunnilla. Kertokaas nyt että mitä vittua nyt taas? Tulossa hulluksi? Lisähuomiona hyvä sanoa, että koko hahmoa en olisi huomannut, jos en olisi pyöräyttänyt itsenäni lattialle, koska nukun vastallani/kyljelläni. Se myös mieleenkiintoista, että hahmo ei varsinaisesti mitään kauhua/pelkoa jättänyt jälkeensä, lähinnä ihmetystä.

6

2103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aaveasiantuntija

      Olen perehtynyt aiheeseen tarkemmin. Voisiko kotisi olla kirottu? Minun kotini lähellä on kirottu metsä. Jos sinne menee täytyy jatkaa vain etenpäin. Ystäväni näkee siellä eläimiä jotka puhuvat ja mustia hahmoja. Jos kuvailet ilmiötä tarkemmin voin auttaa sinua.

      • astettaoudompiaamu

        Ei tuon jälkeen näkynyt, mutta voin yrittää kuvailla tarkemmin. Hahmo tai tarkemmin sanottuna aaltoileva pallo oli aivan sysimusta mustempi kuin mitä mielessään voi kuvitella tai töllön ruudusta nähdä. Ainut asia millä tuota äkkiä voisi kuvailla niinkuin mini musta-aukko. Laitoin tuohon vaan nopeasti "hahmo" kun se on nopea ja helppo ymmärtää. Tällä ei siis ollut kasvoja, eikä raajoja ja se oli katossa kun sinne katsoin ja katosi kun sille huusin. Katoaminen oli kuin on/off kytkimestä ois sammutettu.

        Itse sitä sinä päivänä ja sitä seuraavana päivänä pohdin niin muistui mieleen, että makuuhuoneen kaappi on vuosia sitten saatu kuolinpesästä, ei se sen kummemmin vaivannut ja monta vuotta sen kanssa tuli elettyä ilman mitään miettimättä. Noin puolvuotta sitten alko tuntua, että sieltä joku tuijottaa kun ovi aina avautuu itsestään raolleen. (saranat vähä vituillaan) Laitoin sen kaapin nippusiteillä kiinni ja oli sillä hyvä. Pohtiessa tuli mieleen liekö mitään yhteyttä.

        Luotan kuitenkin itse nyt siihen, että ilmiö oli kertaluontoinen.


    • henkimaailmaon

      Unihalvaus, painajainen tai sitten demoni tai paha henki. Pakenee ja pelkää Jeesuksen Kristuksen nimeä.

      • astettaoudompiaamu

        Ei ollut unihalvauksen kanssa mitään tekemistä. Sellainenkin tässä elämässä ollut, silloin ei pysty liikkumaan laisinkaan. Niinkuin selostin pyöräytin itseni pedistä kovalle lattialle, koska oli kova selkäkramppi. Helpompi selvitä krampista kovalla alustalla ainakin itsellä.
        Uskossa en ole enkä aio hihhuloimaan alkaa jonkun kaasupallon takia.


    • astettaoudompiaamu

      Tänään heräsin notta lyönyt itseäni ilmeisesti turpaan unissani kun koko nokka helkkarin kipeä ja vähän vertakin tuli. Tämäkin kyllä aivan ensimmäinen laatuaan tässä elämässä. Kertokaas nyt hihhulit, jos nämä on mustan pierupilven aikaansannokksia niin mitä tapahtuu seuraavaksi?

    • Strider

      Kysyn sinua auttaakseni, että otapa selvää oletko tehnyt viime aikoina pahaa, esim. loukannut jotain ihmistä, tai levittänyt ilkeitä juoruja? Sellaisella voi olla yhteys joissakin tapauksissa. Kuulostaa kyllä vakavalta. Hermosärky ja musta pallo viittaavat hermosto oireisiin. Migreenissäkin voi nähdä vaikka mustan pallon. Jotta kyseessä ei olisi "henkimaailma" pyri oikaisemaan nopeasti kaikki (mahdollisesti) tekemäsi vääryydet. Kysy suoraan lääkäriltä myös, että mitä tuommoinen tarkoittaa. Tuo selän kramppauskin on jo tosi tosi paha ja kriittinen asia, mikä pitää heti kertoa lääkärille ja viedä hoitoon, ennenkuin se pahenee...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      501
      8693
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      133
      5985
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      344
      5046
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      59
      4677
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      74
      4236
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      3993
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      174
      3836
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      91
      1798
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      101
      1333
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      929
    Aihe