Minulla on Windows 7 professional (En) 64 bit, entinen työläppärini kotikäytössä.
Mozilla Firefox Quantum 58.0.1 (64 bit) ja Skype 7.40.0.104.
Käytän kännykän 4G liittymää (tosin vanha Windows-kännykkä tukee vain 3G:tä) läppärin nettiyhteyteen.
Eilen taas, kun Skype oli pitkään päällä, vain se toimi. Operalla, Firfoxilla ja IE:llä ei päässyt nettiin. Suomi24 näytti toimivan, mutta siitä en ole täysin varma, koska minulla oli vain yksi sivu siellä auki.
Yritin hakea erilaisia nettisivuja, mutta mitään sivuja ei löytynyt. Niihin minulla on kirjanmerkkipalkissa oikotiet.
PC oli tuntikausia päällä aamuyöhön asti. Mitään latauksia en tehnyt, paitsi selailin nettiä ja enimmäkseen käytin Skypeä pitkään, sama "puhelu" kesti tunteja ja se toimi moitteetta.
PC oli yön kiinni, samoin suljin kännykän yöksi. Nyt aamupäivällä kaikki toimii taas hyvin (selaimet), enkä ole vielä Skypeä käyttänyt muuten kuin näen sen olevan päällä.
Sotkeeko Skype muistia
2
701
Vastaukset
- Jouhi-Joonas
Skype on takkuillut jo pitkään. Nyt se vaatii kirjautumaan uudestaan ja kyselee asioita, joita sen ei tarvitse tietää. Onko korvaavia ja vähemmän uteliaita ratkaisuja? Joku venäläinen vastaava?
- EkaSelvitä
whatsapp
Skype
Discord
Voit selvittää muistin käytön kun avaat tehtävienhallinan. Siitä voi päätellä asioita.
Käynnistä tietokone ja katso idle prossun käyttö. Jos on yli 5% niin sulla on koneella jotain. Lisää poista sovellus toiminnolla poistat. Otat pois käynnistyksestä. Uudelleen asennat os. Päivität win10, vieläkin on ilmaista.
https://www.microsoft.com/fi-fi/software-download/windows10 - Lataa työkalu nyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513735Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1182767Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko6242405Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei202087KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar852012Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo441731- 221693
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1431655Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?971516- 281476