Matkajokeri Tjäreborilla

Aiduli

Onko kukaan ottanut Jokerimatkaa Tjäreborin kautta, missä hotelli on sijainnut ja minkä tasoisia???

7

1876

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • k-eri

      TIU eli entisen Finnmatkan kautta kävin Thaimaassa viisi v sitten.Matkajokeri joka takasi vähintään oman lukittavan huoneen yhteisellä keittiöllä. Mitä sain?Iso neljän hengen huone kai-
      killa herkuilla.Hyvä kokemus.

    • Nojaapajaa

      Vuodenvaihteessa Oli lento Phuketiin ja kentällä opas ohjasi Karonin bussiin ja hotelli oli Karon Village. 2 tähden hotelli, rantaan melkein 1,5 km ja ruokapaikkoihin ja pieneen keskustaan vähän lyhyempi matka. En suosittele välttämättä. Ehkäpä vain silloin, jos löytää superhalvan jokerimatkan.

    • thaitraveller

      En muista enää hotellin nimeä mutta sijaitsi ihan karonin keskustassa siinä ison liikenneympyrän lähellä, ihan ok oli. Olimme 2 viikon matkalla josta karonilla vain 3 yötä, muuaika meni phi-phiillä ja koh lantalla mutta edelleen matkamme hinta oli edullisempi (sis majoitukset ja matkat) kuin olisi ollut jos olisimme tilanneet juuri tähän karonin hotelliin sen kahden viikon reissun. hotelli oli siis muutenkin varattavissa matkatoimiston kautta. Meidän matka oli äkkilähtö, hinta oli jotain 700€
      joulu ja uusi.vuosi oli ajankohta.

      Jos jokerimatka lähtee edullisesti niin se on todella hyvä vaihtoehto. Jos ei hotelli tai sijainti miellytä niin voi varata paikanpäältä itselleen sopivan paikan .

    • IHOonkaikki

      Aikoinaan pääsi Centaroihin kun niissä on aina tilaa. Nykyään 2 vk Centarassa maksaa äkkiksen hinnan.

    • Matkoilla

      Olen ollut Centara hotellissa muutaman kerra äkkilähdöllä

    • talothaimaassa

      Kerran Katalla äkkilähdöllä. Seinänaapuri oli maksanut samasta matkasta 500€ enemmän kun oli tilannut matkan kaksi kuukautta aikaisemmin. Matkajokeri on tuurista kiinni.

    • MuutenEI

      Jos ämpärin saa alle lennon hinnalla, niin silloin kannattaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      179
      5012
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3117
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2962
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2902
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      35
      1750
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe