Moro!
Sellasta kyselen, että sopiiko kaikki laskettelumonot kaikkiin siteisiin vai onko niin kuin hiihtohommissa että jotkut monot sopii joihinkin monohin ja jotkut toiset toisiin?
Laskettelumonot
Maismo
2
2034
Vastaukset 2
- 3r32r
voisi sanoa että kaikki käy kaikkiin noissa peruslaskettelusuksissa. mutta riippuen miten ne on asennettu niin juuri sinun monosi ei niihin passaa tai vaikka passaisi niin sinun ei niillä suksilla kannata laskea ennenkuin siteet on säädetty sinun painolle sopivaksi.
- Anonyymi
Pääsääntöisesti kaikki "modernit" laskettelumonto sopivat kaikkiin siteisiin. Poikkeuksia löytyy mutta ovat tietääkseni harvinaisia.
Kute tuossa yllä mainitaan, niin säädöt pitää olla kunnossa ennen kuin lähtee rinteeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää831239Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va401168Teköäly löytää teidät
Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani200858Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai251832- 41810
- 71788
Miesten vs naisten älykkyys
Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br227786- 107716
- 60689
- 49608