Moro!
Sellasta kyselen, että sopiiko kaikki laskettelumonot kaikkiin siteisiin vai onko niin kuin hiihtohommissa että jotkut monot sopii joihinkin monohin ja jotkut toiset toisiin?
Laskettelumonot
Maismo
2
2007
Vastaukset
- 3r32r
voisi sanoa että kaikki käy kaikkiin noissa peruslaskettelusuksissa. mutta riippuen miten ne on asennettu niin juuri sinun monosi ei niihin passaa tai vaikka passaisi niin sinun ei niillä suksilla kannata laskea ennenkuin siteet on säädetty sinun painolle sopivaksi.
- Anonyymi
Pääsääntöisesti kaikki "modernit" laskettelumonto sopivat kaikkiin siteisiin. Poikkeuksia löytyy mutta ovat tietääkseni harvinaisia.
Kute tuossa yllä mainitaan, niin säädöt pitää olla kunnossa ennen kuin lähtee rinteeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 914123
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2111610- 761420
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401120Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051050Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3291046- 491009
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en136949Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os86929- 98919