ja pääsiäistä? Meillä miehen lapset tulee meille hiihtolomaviikonloppuna jotta saamme lomaviikon olla perheen kesken, saamme rauhottua ja olla vaan eikä ole ylivilkkaita lapsia ja huutoa ja sotemista, pelkkää rentoutumista.
Pääsiäisenä tenavat ovat myös kotonaan äidin hoivissa, onneksi, meillä on iloinen kevät kun ei tarvi ylimääräisiä ihmisiä olla eikä passata. Ovat avuttomia ja laiskoja joten on kiva kun ei tarvi kuurata joka hetki taloa ja kuunnella möykkää. MIeskin saa rentoutua työnsä lopuksi eikä tarvi vahtia lapsiaan, minä en jaksa vahtia, se on miehen homma, kunhan ei u´nohda mun tytärtä ja yhteisiä lapsia, vähän vaikeeta on kun hänen lapset vaatii ja tahtoo niin paljon huomiota että omat jää varjoon.
Äitienpäivänä toukokuussa ne kyllä tulevat onnittelemaanminua ja tuomaan lahjoja ja kukkia ja kortin, olenkin sanonut että kiva kun lahjovat, silloin tiedän, että olen heille tärkeä ja rakas, vaikka itse en heitä kohtaan tunne niin. Ei varmaan muutkaan uudet äidit. Onhan heistä haittaa paljon, mutta toisaalta on kiva saada vähän siivousapua siihenkinkauheella vaatimisella, mutta jos täällä luuraavat niin jotaiin on tehdä ruokansa ja majoituksen eteen. Laiskoja lapsia en jaksa.
Miten vietätte hiihtolomaa
7
411
Vastaukset
- Blaaaaaaaaaaaa
Lissu hei , BLAAAA sontaa.
- mitähelvettiäsiis
Siis miehen lapset tulevat laskiaisena jotta olisi rauhallista, mutta onneksi eivät pääsiäisenä, niin silloin on rauhallista. Ookoo
- yryryry
Meillä oli orgiat pienellä porukalla perhepiirissä. Oli oikein kivaa!
- vonvägler
Minä sanoin mihelleni että nyt eivät sinun lapset tule meille vähään aikaan, Hiihtolomalla olivat kaksi päivää, ja meno oli sen mukaista, sotkua, tiskiä ja pyykkiä,huutoa raivoa ja kiusaamista koko kaksi päivää.
Omat lapseni ja yhteiset olivat kauhuissaan kun oli kuin vilkkilässä meno.
Sanoin miehelle että seuraavaksi tulevat syksyllä kun on pihatöitä ja talli pitää siivota ja varastot. Heistä on suuri apu minulle ja voin huilaa ja nauttia olosta kun lapset touhuaa, jos saan heidät usutettua töihin.
Mies oli myös samaa mielt että metakka on meille liikaa,kun olemme niinr rauhallinen perhe.
Minun sanani painaa paljon, olen sentään äitipuoli joten snaon mitä tehdään ja koska tulevat. En ole tottunut tämmösiin lapsiin jotka tekevät mitä haluavat eikä kysy lupaa aikuiselta. Laitoimme miehen kanssa uudet säännöt ja tosi tiukat, mielenkiinnolla ootamme tepsiikö.
Onneksi omat ovat ihania ja rauhallisia.- lissuonlasse
bhaahaaaaaa kahelin alkoholistin mielikuvitusta .
- Mitenmenilomat
Aloittaja on ihan oikeassa siinä, ettei ilmaisia lounaita ole. Kyllä miehen lapsista on niin paljon riesaa, että sen korvaukseksi heidän on kannettava kortensa kekoon ja miehen maksaa elareita. Hehän ovat täysin ylimääräinen jäänne epäonnistuneesta liitosta.
Miten teidän pääsiäinen ja laskiainen meni? Toivottavasti sait pidettyä ne kurissa vaikka haastavaa varmaan olikin! - eiolelapsia
näkynyt- vieraannutettu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1256610MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny545672Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.794426NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun864309Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1034079Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841426- 3341237
- 791235
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a151203Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?35978