Onkohan niissä kolmessa Colliessa jotakin vikaa, kun kuseskelee heti kerrostalon ovenpielet ja koko pihakäytävä roskikselle asti on täynnä koirien kusiviiruja? Muutenkin ovat epäilyttäviä, omistaja ei komenna, onkohan jokin Kenneli, Tampereen länsipuolella?
COLLIET KUSESKELEE
WRA14punainen
13417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Olet häiriintynyt koiravihaaja. Koirat eivät virtsaa kuin erityisesti virtsaamiseen tarkoitetuilla alueilla, kuten kaduilla, koirapuistoissa ja pulkkamäissä, rakennusten pihoilla ja muilla ulkoalueilla. Ei koskaan pihakäytävillä; ne koulutetaan pihakäytäväsiisteiksi ja ovat niin älykkäitä, etteivät muutenkaan virtsaisi ihan mihin sattuu.
Voin vannoa että näin meidän tâlon Colliet tekee, kuseskelee koko pihan. Omistajassa on varmaan vika!
Kappas sehän on mun auto!
Vie sitten kolme koiraasi lähimetsään!!! Antaisit talon asukkaiden asua siistissä ympäristössä, etkö ymmärrä?
En ymmärrä
Tänä aamuna löytyi koirien kusta sisäänmenon eteisestä! Onkohan Collieitten omistâja jotenkin outo ihminen. Kerätään nimet ja ilmoitetaan vuokrantâjalle!!!
Nyt akka on keksinyt. Että vie yhden koiran kerrallaan kuseskelemaan,ettei asukkaat ilmoita vuokranantajalle että asunnossa kerrostalossa on kolme suurta koiraa vuokraasunnossa!!
Koetetaan olla kohteliaita toisillemme, vaikka ollaankin eri mieltä! Varmasti olette kaikki pelkkiä koiravihaaja-vittupäitä!
Sinun kommenttisi osoittaa että olet olet tosi tyhmä ihminen. Muuttakaa koirienne kanssa maalle. On koirille rääkkäystä asua kerrostalossa. Sekin osoittaa sen kun koirat kuseskelee joka paikkaan ja herättelee ihmisiä.
Meidän talossa asuu kennelinpitäjä ämmä jolla on noin kymmenen isokokoista koiraa. Ämmä ravaa rapussa 14 tuntia päivässä ja kuskaa rakkeja ulos 2-3 kerrallaan. Kaikki rakit haukkuvat mennen tullen aivan helvetillisellä volyymilla. Häätö ei ole onnistunut koska taloyhtiön hallituksessa istuu muita koiranomistajia (joista kukaan ei asu tässä rapussa).
Ihmettelin kämppää ostaessa, kun omistajat olivat vaihtuneet melkein vuosittain, vaikka asunto on hyvällä paikalla ja iso parveke etelään... no syy selvisi pian. Tää löytyy ensi kesänä oikotieltä taas...
Koiranomistajat ovat ihmiskunnan alinta saastaa!!!
Nyt kirjoitit asiaa! Meidän rapussa kolme C ollieta, jonka omistaja on niin tyhmä ettei ymmärrä mihin koirat ! rappuun eikä heti oven eteen! Onkohan näillä koirilla jokin vika, kun kusta tulee pitkiäviivoja kotipihaan???? Ihmiset pelkää. Aiemmassa taloyhtiössä oli esimerkki šiitä, koira työnsi mummon kumoon rapussa,siitä seurasi se että mummo on toisella plaanetalla.
"
Millä planeetalla? Mummo saa kyllä syyttää vain itseään, olisi vähän varonut! Kaikenlaisia urpoja joukossamme vaeltaakin!
Ainakaan toi mummo ei paljon enää vaeltele, hähhäh!