Onnistuuko se Windows 10 Pro:ssa ollenkaan?
Miten estää USA:n vakoilu?
HuolestunutPahasti
54817
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 54
Vanhimmat
Ei muuta kuin poistamalla windows ja valitä käyttöjärjestelmä joka ei vakoile!
Jos se käyttis on verkossa, sitä voi vakoilla. Mene peilin eteen ja kysy itseltäsi, miksi joku vaivautuisi...
See ii aa vakoilee myös linukseja ja on jo korkannut ne: http://aijaa.com/jxhN8B
Joten "turvallisia" vaihtoehtoja ei edes ole!
Windows järjestelmästä ei saa turvallista, Auratralian asevoimet sen osoitti!
Laittoi miljardi dollaria windowsjärjestelmään, jonka piti olla huippu turvallinen, ei meenyt kuin kuukausi niin eikös hakerit pöllineet F-35 huolto ohjeet ja ohjelmisto päivityket!
Se siittä sitten!
Omaan Trollikirjoitukseenko viitaat, Hah hah Eikö Trolli parempaan pysty!
Onneton trolli!
USA softat vuotaa aina! Siinä USA linux ei tee eroa. RedHat on ollut jo ainakin 10 vuotta NSA takaportti. Se on tiedossa. Linux Mint vaihtoi USA:n Irlantiin kun siihen vaadittiin takaporttia!
Mint on edeleen USA suosittu jakelu. Vapaan koodin ohjelmiin ei ole laittamista, koska se paljastuisi.
Mitä tulee käyttöjärjestelmien alle käynistyviin haitakkeisiin, ei ne ole käyttöjäretelmän syy tai hallinassa! Mutta useassa linuuxjakelussa sellainen on mahdoton sinne asentaa ilman että saat koneen käsiisi! Mac ja windows ollu esillä näissä ja Windows on sellainen ihan uutenakin.
Kaikki USA soosi bannaan!
Juu ei windowsia turvaa yhtään milään, ei edes rahalla :D
Heivaa usa jutut widduuun
w10 ei voi käyttää kun täydellinen vakoilu on haitallinen
Wie windowskone mahdollisman kaus! ja tuhoo se!
Hyvä Neuvo !
Se on ainoo keino vältää windows vakoilu!
Poista se vakoiluohjelma "Windows"
Toivottavasti aloittajan, tämän paikallisen Maxwell Smart 86, ei tarvitse koskaan mennä jenkkeihin. Jenkit pitää sitä varmaan jo vakoojana, on meinaan vetänyt tänne muutaman tuhat viestiä vakoilusta. Vähemmästäkin syistä on viety lentoasemalta suoraan putkaan ja kuulusteluihin. Muista nyt tämä on googlen, tämä recapcha, tämä sivu vuotaa kaiken, siis kaiken, oli sitten käyttöjärjestelmä mikä tahansa.
Suksi Huru Helvettiin Windows vakoilusi ihannoin kanssa
Kuulostaa ihan samalta kuin väite "UFOt ovat yleisimpiä tunnistamattomia lentäviä kohteita!"
Piuhat iti, niin lopettaa windows vakoilun!
Kyllä! se on ainoa jos on windows koneessa
Eihän näista tavikset tiedä.
Eikä normiuutisaakaan mainosteta niitä NSA:lta karanneita hyökkäystyökaluja.
Nyt näyttää että nää on tehty sillä helpoimmalla työkalulla. Eikä ole kovin kehittyneitä vaan perus vakio kamaa.
Vuodetuissa on sitten kovemman sarjan juttuja kuin Duqu "Stuxnet" perusta. Onneksi sen käyttö vaatii kovan luokan tekijää, toisaalta sen havaitseminen on hankalaa.
Eikä mikää jaksa tupeltaa sen kanssa, jos helpommin homma onnistuu.
Näistä vuodetuista NSA kalusta pahin on kuitenkin EternalRocks
Se on suuniteltu massamadoksi.
Lisäksi nämä kaikki toimii Vistasta- -- - W10 ja Winserver 2016 asti ainakin!
Vaihka virusscannereihin on lisästty tunnisteet, voidaan ne tuoda uudemmilla tekniikoilla sisään järjestelmään.
Lahti on vasta alkua!
EternalRocks , joka tunnetaan myös nimellä Doomsday , on ransomware troijalainen ja mato on Microsoft Windows , viimeksi päivitetty 24. toukokuuta 2017. Se on yksi ensimmäisistä esiintymiä ransomware ohjelma, joka käyttää varkain.
Joskus kutsutaan " WannaCryn seuraajaksi ", tämä irrotusohjelma käyttää seitsemää vuotaa NSA: n hakkerointityökalua ( EternalBlue , EternalSynergy , EternalRomance , EternalChampion , DoublePulsar , ArchiTouch ja SMBTouch), toisin kuin WannaCry, joka käytti vain kahta. Se myös nimeää itseään WannaCry piiloutua turvallisuustutkijoilta. Kun tietokone on saanut sen tartunnan, se jää piilossa isäntätietokoneeseen, salaa asentaa Tor-selain ja muodostaa yhteyden palvelimiinsa. 24 tunnin kuluttua palvelin alkaa itseään kopioida haittaohjelma. Tämä ransomware ei näytä vielä tappaa switch, toisin kuin jotkut WannaCry variantit. Toistaiseksi EternalRocks näyttää vain tartuttavan tietokoneita, mutta on varoitettu, että tämä mato voitaisiin aseistaa milloin tahansa. Koska tällä irrotusohjelmalla on varkaita ominaisuuksia, ei tiedetä, kuinka monta tietokonetta on tällä hetkellä tartunnan saaneilla.
USA:sta kaikki tuleva vakoilee!
Miten sinun jatkuva turhanpäiväinen spämmäily saataisiin estettyä?
Samat sulle Huru-Ukko
Kuulostaa ihaka samalta kuin väite "UFOt ovat yleisimpiä tunnistamattomia lentäviä kohteita!"
Taisi mennä feikki-nimimerkki väärin tässä copy-pastessa ;)
Joskin vaikuttaa siltä ettet tajunnut alkuperäisen viestini merkitystä vaikka sen hienosti kopioitkin
Mitä täällä itket Latenssi!
Puhu aiheesta jos osaat!
Joaka hiivatin saitilla väänät valheitas!
Ei se ole copypaste!
Etkö osaa Lukea ;D
Itseasiassa olet oikeassa :)
Sait jotenkin kirjoitettua sen väärin tarkoittamaan jotain muuta.
Pahoitteluni siis siitä että syytin copy-pasteamisesta, en lukenut kunnolla. :)
Opensense palomuurilla voi yrittää, mutta sen ylläpito jatkuvasti vaihtuvaan vakoiluun on työlästä ja aina voi joku lipsaahtaa.
Varmita on kun ei käytä mitään suljettua joka tulee USA:sta! Koska todennäköisesti ne kaikki vakoilee!
Helpompi hylätä USA ohjelmat!
Se on järkevää! ja olis järkevää kaikkille!
Kyllä! USA sonta VEKS!
Linkissä https://www.ghacks.net/2015/08/14/comparison-of-windows-10-privacy-tools/
on Win 10:iin erilaisia ohjelmia, joilla vakoiluasetuksia on mahdollista muuttaa.
Ei voi poistaa, joten asetukset on silmän lumetta!
Totta! Windows vakoilee vaihka ruksisit mitä tahansa!
Lue se käyttöehto!
Ääääh
(>ლ)
Pakkovakoilua! Turavriskejä! Toimamattomuuta! Mitä muuta paskaa Windows on?
Tarttisvatten varmaan valkotakkisten apua nämä aloittelevat aloittajat joita Argania vaivaa.
Niinkö susta tuntuu? Noh, soita 112 ja apua itsellesi!
"..Miten estää USA:n vakoilu?
Onnistuuko se Windows 10 Pro:ssa ollenkaan?..."
Onnistuu, kun vetää verkkopiuhan irti seinästä, tai klikkaa wi-fi / mobiililaajakaistassa: "katkaise yhteys/disconnect."
Totta, noin voin yrittää W10 prossa suojautua!
Jos oikein hikoilluttaa, niin tuossa yksi lääke - https://www.qubes-os.org/
Snowdenikin tykkää.
Mikä on qubes os kotimaa?
RPM paketinhallinta! ei ei......
Ei onnistu. Jos asia häiritsee niin pitää lopettaa Windowsin käyttö.
Olen samaa mieltä ja ihmisille kuuluu kertoo aiittä TOTUUS!
Onnistuu, jos ei yhdistä windows konetta nettiin. Asentaa windosin peli ym. käyttöön, ja menee mintillä tai ubuntulla nettiin..
Windowsin vaatimuksena on Internet yhteys. Se on nopeasti kelvoton ellei pääse synkronoimaan dataa ja koodia palvelimen kanssa.
Juu, Se on vakoileva paska!
> Onnistuuko se Windows 10 Pro:ssa ollenkaan?
Ei vaan vaatii suurimpien puolueiden ja ammattiliittojen toiminnan kieltämistä lailla.
USA on numero 1.
Windows on numero 1.
USA suojelee meitä kaikelta pahalta.
USA on mahdollisuuksien maa, jopa idiootit pääsee presidentiksi.
Lähde sinne sitten. Isämmaanpetturi!
Yksi idiootti lisää, joten pistä kimpsut ja kampsut kassiin ja menoksi!
Jos+annettaisiin+kaksi+vaihtoehtoa:+vietät+loppuelämäsi+joko+USA:ssa+tai+Venäjällä,+niin+99%+näistä+jotka+marisee+USA:sta,+valitsisivat+kuitenkin+sen+:)
Jos+annettaisiin+kaksi+vaihtoehtoa:+vietät+loppuelämäsi+joko+Venäjällä+tai+Pohjois-Koreassa,+niin+99%+näistä+jotka+marisee+Venäjästä,+valitsisivat+kuitenkin+sen+:)
Valitettavasti en ole kiinnostunut mistään noista kolmesta vaihtoehdosta.
Lämpimämpiä ja ihmisystävällisempiä maita löytyy.
Vakoileko HOME vähemän kuin Pro?
Ei, Kyllä ne kympit kaikki vakoilee ihan kaiken!