"Tojo ruostuu" on hölynpölyä

TotuusOnTotuus

Ei ole olemassa ensimmäistäkään luotettavaa ja puolueetonta selvitystä, joka todistaisi Toyotan mollaajien väitteen merkin nopeasta ruostumisesta. Ne tutkimukset, joita jotkut viljelevät, on tehty muualla kuin Suomessa tai sitten ne ovat puolueellisia. Toisin sanoen on tieten tahtoen haluttu antaa väärää tietoa.
Yhtä lailla toyotistien kokemus kertoo, miten kestävä auto Toyota on. Niissä kun ei ole ruosteongelmia kuin vasta tosi paljon ajettuna tai sitten kun ikää alkaa olla sellaiset 20 vuotta. Tämä on omistajien kokemus, eikä sitäkään voi kiistää

10

190

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HolistinSitkeyttä

      Holisti aikoo vaientaa totuuden Toyotan kovasta ruostumisesta kovalla inttämisellä ja sitkeillä valheillasi. No et onnistu tälläkään kertaa.

    • h.anuri

      No hitto! Tules paikkaa noi rouvan Corollan helmat ens yönä, sitten minäkin voin väittää ettei ruostu.

    • Hitsari.pajalta

      Vibilägare rostest: Toyota 2/5.....Laatuautot väh. 4/5.

      • kukavalehtelee

        Katsurin mukaan laatuauto olikin Toyota. Mitäs rölli tähän?


    • skoda-hitsari

      itse olen paljon hitsannut näitä 2010luvun skodia ja rehellisesti sanon että sillitkin ovat pakattu laadukkaampaan purkkiin kuin nykyiset skodien korit ovat. kauniit kuoret mutta silkoa sisältä. tämä ruostekeskustelu Toyotasta on aivan hölynpöly juttuja, olen sentään Toyotalla ollut aikoinaan huollossa töissä 8vuotta enkä yhtään ruosteista toyotaa nähnyt, olipa uudempia tai vanhempia ja toyotilla ajetaan yllättävän paljon. niihin vuotuisiin kilometreihin ei yllä kuin joku Mercedes ja 70 sarjan volvot.

      • TSI2012

        totuus on tismalleen näin. siinä on skoda papoille taas purtavaa muutamaksi vuodeksi, ja eikun korput veteen liukenemaan, kyllä ne ikenet kestää.


    • Tero.vaan.ajelee

      Mitä väliä, Toyotalla on 12 vuoden puhkiruostumattomuustakuu ja enkä halua ajaa muutenkaan yli 10 vuotiaalla autolla merkistä riippumatta!

    • hirveäksi on mennyt tuo itäisen maan skodan ruosteongelma. tuosta on tullut jo vakava kulkutauti skodissa. kaikkihan noi mätänee vuodessa.

      • ToyotaRuostuuTodistetust

        Holisti, kommenttisi tunnistaa peukusta jonka käyt antamassa itsellesi, noloa ja niin näkyvää.
        Ei Skodalla ole ruosteongelmaa, se on edelleen Toyotalla ja paha sellainen, et saa sitä totuutta muutettua vaikka kuinka ahkeroit ja spämmäilet vakio juttujasi.


      • Beel

        Holisti jauhaa mitä tahansa, mutta on kyllä siinä oikeassa, että Toyota on pelleiltään kestävä auto, yksi parhaimmista.
        Mulle kyllä riittää todisteeksi omat silmät, en näe ruostetta vanhoissakaan Tojoissa ja niitä vanhoja kyllä piisaa.
        Joku Skoda saattaa olla sekin kestävä peli, en minä sitä, mutta ruostepommit taas löytyvät ranskalaisista, jotka ovat suorastaan surullisen kuuluisia rapeudestaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 72
      1386
    2. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      23
      1382
    3. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1265
    4. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1261
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      1009
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      977
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      896
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      891
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      811
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      706
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      676
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      638
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      622
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      596
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      587
    Aihe