Uusperheiden lapset usein rumia: tässä syy

Uusäiti.kärsii

Heidän biologinen äitinsä on ruma. Siksi mies on lähtenyt kälppimään lasten kanssa. Lapsiraukat kantavat tätä ristiä ja ovat siksi niin hankalia lapsina ja teineinä. Heitä kiusataan kaikkialla: koulussa, myöhemmin työelämässä. Vielä vanhainkodissakin kiusataan. Siksi he ovat luonnehäiriöisiä itsemurhakandidaatteja. Biologisen paskan äitinsä vuoksi! Vain heidän uusi äitinsä kärsii tilanteesta enemmän, kuin lapset itse.

13

479

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lissuonääliö

      BLAAAA blaaaa

    • sadullevastine

      Eihän se nyt touuuudellakaan mene noin kuten avaaja kuvittelee.

      Biologinen äiti on kaunis ja viisas, siksi hän on jättänyt miehensä, kun on ollut niin paljon vientiäkin. Mies ottaa tämän vuoksi uuden muijan, joka on ruma kuin sika. Sellainen nainen pysyy varmasti rinnalla hamaan tappiin ja on kiitollinen, kun on mies, jonka kalsareita ja sukkia saa pestä.

      Miehen lapset ovat tietenkin kauniita ja viisaita, kun ovat tulleet äitiinsä, mutta uusi muija saattaa porsia yhden pienen ruman possun, jota tietenkin pitää maailman kauniimpana kultahippusena.

    • Hupsis

      Aloittajan tekstistä huokuu kateus lasten äitiä kohtaan jonka hän hyvin lapsellisen tapaan osoittaa ihmisen muuttumattomia ominaisuuksia arvostelemalla.

      Ajatteleppas miten ne lapset on tehty. Mies on todistettavasti jotain tyydytystä tämän naisen kanssa saanut kun jälkikasvuakin on siunaantunut.

      Vain huonolla itsetunnolla varustetut ihmiset haukkuvat toisia ihmisiä.

      Sinusta aloittaja tulee mieleen ihminen jonka kasvot ovat vääristyneet ja ruman näköiset kun olet noin täynnä mustasukkaisuutta kateutta ja vihaa. Ei kovinkaan nätti kuva.
      Ihmisen sisin heijastuu ulospäin mikroeleinä. Ne eleet muuttavat kasvojen ilmeitä vaikket sitä huomaakaan. Oletko varma ettet näytä kuvaamaltani ihmiseltä?

      • Lähdetäänsiitä

        Ensinnäkin tuo aloittaja on mies ja pahasti sairas.


      • Lissuonsairasmies

        Se on lissu ,joka on alkoholisoitunut katkera mieleltään sairas vanha ihminen, ei hänellä ole ketään ,yksin juopottelee ja kirjoittaa katkerana tänne.


      • Lähdetäänsiitä

        Niin Lissuhan se, mutta Lissu on miehentapainen otus. Ei ehkä ihan oikea. :D


      • Seontransu
        Lähdetäänsiitä kirjoitti:

        Niin Lissuhan se, mutta Lissu on miehentapainen otus. Ei ehkä ihan oikea. :D

        Lissukka on juoppo transu.


    • totuuus

      Ap. Sinun sielusi on ruma, sillä kukaan järkipäinen ihminen ei sano lapsista tuollaisia asioita.

      • Lissuonääliö

        Lissulta on järki lähtenyt jo aikoja sitten hän on sairas päästään.


      • Lähdetäänsiitä

        Lasse se on, ei Lissu.


    • Voi hyvänen aika, että oli ruma vaimo, entäs jos olikin ruma mies, jonka ego ei kestänyt kaunista vaimoa?

      • kaunisnainenmäoon

        Jos ei olisi rumia, ei olisi kauniitakaan. Pitää olla verailukohde jotta voi sanoa onko kaunis tai ruma.


    • En.ole.ruma

      Mun isä lähti kälppimään ilman mua ja mun veljeä enkä oo ruma ja mua ei kiusattu koulusa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      353
      12236
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      190
      11337
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      280
      6583
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      255
      5357
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      207
      3874
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      176
      3653
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      64
      2743
    8. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      178
      2487
    9. Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi

      ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva
      Maailman menoa
      52
      2240
    10. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1932
    Aihe