Metsästäjästä oli kerrankin hyötyä

Rehua

Salametsästäjästä oli lopulta jotakin hyötyä maailmalle, kun rikollinen pääsi leijonien rehuksi. Naama oli kuitenkin niin ruma, ettei sitä leijonakaan kyennyt syömään.

https://yle.fi/uutiset/3-10072184

6

490

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • He he heee he he.....Taas pitää näköjään pitää juhla- ja namuttelupäivä. On tämä maailma vaan niin ihana paikka kun tällaista tapahtuu. Kippis!

    • JalostusasteKohosi

      Metsästäjällä oli tuuria; ihmissaasta jalostui leijonan pa*kaksi.

      • Kalaveikko

        Toisilla taasen ylä ja ala ruumiin osat sekaisin, ja yläpää suoltaa sitä mikä olisi olisi alaosan tehtävä.ps katsoitko ennen nukkumaanmenoa siis klo 20:00 leijonakuningasta?


      • Kierrätykseen
        Kalaveikko kirjoitti:

        Toisilla taasen ylä ja ala ruumiin osat sekaisin, ja yläpää suoltaa sitä mikä olisi olisi alaosan tehtävä.ps katsoitko ennen nukkumaanmenoa siis klo 20:00 leijonakuningasta?

        Leijonakuninkaassa oli mahtava jakso: Leijonakuningas haukkasi huvimetsästävän hyypiön luontoa tuhoamasta, pisti niljakkeen poskeensa ja väänsi seuraavana päivänä haisevan pa*kan savannille. Näin huvimetsästäjästä oli iloa vielä kärpäsille ja sontiaisillekin.

        Leijonakuninkaan siivouksen jälkeen maailmasta tuli hieman parempi.


    • Anonyymi

      Sontiaiset iloitsivat salametsästäjästä.

    • Anonyymi00006

      Vihreitten terävin kärki keskustelee...?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5597
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2649
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1707
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe