Nyt sentäs haastateltavat ilmoitettiin Hasa:ssa, kukas on raadin suosikki/veikkaus? Itse rankkaan Yrjö-Koskisen, mutta jos vanhat merkit paikkansa pitää niin voi Herrannen aika?
Kulttuuripäällikön paikka
Niimpäs
18606
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Ketkä nimityksestä päättää?
Valinnan päättää, puolueettomat valitsijat, kuten: S Myllykangas, S Rautio, S.Laakso, J Hassinen, P, pikkupena Nyholm. Valinta tulee olemaan, puolueeton ja asiallinen!
Kaskun Kari Ilkkala ei sattuneesta syystä voi olla mukana puolueettomana ja erityisesti asiallisena.
Kaskun "Kettinkimies" ei sattuneesta syystä voi olla mukana puolueettomana ja erityisesti asiallisena.
Kettinkimiehellä ei yläpäässä olekkaan mitään muuta kuin tukka, pitkätukkia kusetetaan aina
Perzuikin kohtalo.
Toivottavasti ei Noora Herranen. Kiemungin entinen elämämäntoveri. Ei mikään suositus. Mielestäni Ilkkalan vetäminen tähänkin, on jo todella vanha vitsi. Vähän on kirjoittajilla heikot eväät.
Hyvä vitsi. Parhaan elikkä Kari Pers Ilkkalan tulisi olla valitsemassa koska vastaisi että noudatetaan lakia.
Siinähän olis kiemuralle hommia kunhan tuomio on lusittu ja pitäähän ne miljoonakorvauksetkin maksuun saada.
Tarkoitat tietysti SCC Pers Pilkkalaa.
Ei, tarkoitti tietenkin *Kettinkimies* Kiekuraa niin kuin hän tuossa selkeästi sen sanoikin!
Onko KokDem-Trollotollolla ongelmia lukutaidon sisäistämisessä ?
Tarkoitin tietenkin *Kettinkimies* Pers Pilkkalaa niin kuin hän tuossa selkeästi sen sanoikin!
Onko Perzuikki-Trollotollolla ongelmia lukutaidon sisäistämisessä ?
Onneksi valittiin kaupungin ulkopuolelta ja MIES eikä kukaan noista täkäläisistä pyrkyrimäisistä naishakijoista. On kuulemma oikein pätevä ja aikaansaava MIES tämä Janne Nieminen.
Vielä ehtii kieltäytyä/valittaa.
Hyvä, ettei ketään niintä kokoomuksen naisista valittu!
No niin, nyt saatii mies Porista. Onnea hommiin, niitähän riittää.
Miten niin Porista, ihanhan tuo on täältä Hämeenlinnasta?
Anteeksi hölmöilyni. Siis nykyinen työtehtävä on Porissa. Tuli lipsahdus. Mutta onnea edelleenkin tehtävään.
Vpoi herranen sentään kun ei uskaltaneet valita sitä henkilöä kulttuuripäälliköksi.