"To proceed, open your download folder and locate the Adobe Flash Player installer file, for example “install_flashplayer[xxx].exe.”
Double-click on the installer to complete the installation. For additional help, click here."
Siis en saa millään pirulla asennettua Abobe Flashplayeria. Miksi asennus stoppaa tuohon ilmoitukseen? Onko se muuttunut maksulliseksi?
Double-click on the installer to complete the installation. For additional help, click here."
Siis en saa millään pirulla asennettua Abobe Flashplayeria. Miksi asennus stoppaa tuohon ilmoitukseen? Onko se muuttunut maksulliseksi?
Vastaukset 7
Vanhimmat
"ilmoituksessasi" vain kerrotaan mitä sun pitää tehdä seuraavaksi.
Kokeile google kääntäjää, englannista suomeksi.
Voit kokeilla eri selaimia. Esim. firefox, chrome.
Eli kun painoit lataa/download alkoi koneesi lataamaan tietoa netistä kovalevyllesi. Löydät latauskansion sijainnin selaimen asetuksista. Tai voit yrittää käyttää resurssienhallintaa ja mennä tämä tietokone --> lataukset, ehkä löytyy tuolta. Voit myös järjestää päiväyksen mukaan.
MUTTA
ennen kuin teet mitään, käy lukemassa tämä:
https://malwaretips.com/blogs/remove-your-flash-plugin-version-is-too-low-virus/
Ei sitä Flash Playeriä kannata asentaa enää ollenkaan, vaan käyttää sellaista selainta missä se on selaimen sisällä valmiina. Ainakin Chrome ja Edge sisältävät Flash Playerin. Flash Playeriä tarvitaan nykyään niin vähän missään, että sen ajan voi käyttää Chromea tai Edgeä.
Onko se sitten turvallisempi, jos se on asennettu selaimeen valmiiksi?
Itse käytän FFselainta ja WU asentaa automaattisesti tietoturva päivitykset Adobe Flash Playeriin.
Edge selaimessakinhan voi kyseisen lisäosan poistaa käytöstä.
Näyttää vaan siltä, että sitä Flash Playeriä ladataan vähän sieltä ja täältä ja uskotaan niitä feikki ilmoituksia.
Asennetaan vielä Mcafee haitake, alkuperäiseltäkin sivulta.
Wittu!!!
Mua on kuvottanut jo pitkään toi adoben tapa! Että saa roikkua sivulla kunka ja pitkään ennenkö lähtee lataan!
WITTU ! saa mun puolesta olla kaiiki ADOBEN vakoilevat paskat olla.