Olisi kiva saada matkaseuraa kun lähtee karkuun 80 vuotis päiviä
matkaseuraa
9
424
Vastaukset
- UljasMela
Älä turhaan osta paluulippua, kääkkä.
- mietipäomallekohalles
Sinä sitä joutaisit menolipulla hevon kuuseen .....etkö ymmärrä että sinäkin vanhenet koko ajan ja saatatpa tulla vielä pahemmaksi kääkäksi, ellet ymmärrä lopettaa elämääsi ennen sitä......
- Alaarvoista
Uljasmelan kaltaiset kirjoittajat pilaavat nämä keskustelupalstat!!onneksi tulee vanhakai tosiaan hänkin , tuollaine, toisia pilkkaava kyllä joutaisi kuolla jo ennen aikojaan!!!
- lähdetäänkö-hoitomaan
Olen työni puolesta törmännyt näihin "UljasMela-tyyppeihin. Ovat yleensä psykiatrisesti sairaita, kotona pysyviä, syrjäytyneitä, katkeroituneita ihmisiä, joilla ei ole mitään kykyä lähteä minnekään matkalle, puhumattakaan että voisivat solmia minkäänlaisia sosiaalisia ihmissuhteita. Ainut foorumi missä he saavat äänensä kuuluviin, on suomi kaksikymmentäneljä piste fi. Harva täältä löytää matkaseuraa mutta jos tämä sivu pystyy korvaamaan psykiatrisen hoitovajeen, onhan tämä silloin jo täyttänyt tehtävänsä tässä yhteiskunnassa.
- Onneaonnea
Vadelmahattu päähän ja menoksi.
- sitakohti
Kaikki me täytetään joskus 80, paitsi jos kuollaan ennen. Joten aivan turhaa ilkeillä.
Milloin eukko vuotensa täyttää ja mitä oli hän ajatellut matkakohteeksi.- UljasMela
Myönnän, olin hieman tyhmä, ja alkoholilla oli osuutta asiassa. Anteeksipyyntöni, ja hyvää matkaa, mihin ikinä eukko5 meneekin.
Hei! Mihin olit aikonut lähteä ja milloin? Etsitkö mies vain naiskaveria? Minä olen yli seitsemänkymppinen virkeä ja pirteä, luotettava ja liikkuva naisihminen..
Jos innostuit, kirjoittele.- onneaonnea
Matkaseuraa.fi sivustoilta löytänet asiallista matkaseuraa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1395130"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1253265Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1223209Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363193Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi412461Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.352243- 222178
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2291886prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111824Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk881785