Tervehdys Sinulle!
Täällä hiukan päälle kolmekymppinen mies rakkausasioista utelee. Olen seurustellut vuoden verran naisen kanssa, jonka kanssa synkkaa ihan kivasti, mutta tuntuu, että jotenkin tämä ei olisi kuitenkaan ihan se oikea juttu. Töissä on tullut vietettyä aikaa kivan, muutaman vuoden nuoremman naisen kanssa, pitkät tummat hiukset ja kaikkea. Hänen kanssaan on jotenkin kovasti säpinää ja hän haluaisi aloittaa suhteen kanssani. Näetkä tämän tilanteen ja mihin se voisi johtaa?
Taika, neuvoja
11
367
Vastaukset
Mazdamies
Näen kyllä tilanteesi oikein hyvin :)
Sulla on nyt tullut vähän vääriä tuntemuksia tämän työkaverin suhteen, sillä myös hän on tahollaan varattu. Nainen ei ota sinua vakavasti, vaan kisaa kanssasi ja hän tahtoo vain leikitellä kanssasi. Vakituinen naisystävä voi tuntua joskus "puuduttavalle", mutta hänellä on kuitenkin viattomat tunteet sinua kohtaan. Myös luottamus on asia, joka olet jo ansainnut hänen suhteen. Loppupeleissä olet kuitenkin sinä itse, joka ottaa suunnan tässä ihmissuhdeasiassa, mutta näen, että pidemmässä juoksussa koet parhaimmat hetket kuitenkin tämän vakituisen ystävän seurassa :) hyvää työviikkoa Mazdamies!
T. Taika- Mazdamies
Taika, Taika, Taika . . . nyt meni ihan pieleen. Kysyjä on vanha nainen, ei kolmikymppinen mies ;)
Mutta tulipa testattua. - outomazdamies
Mitä järkeä on tehdä feikki kysymyksiä, olet kyllä outo. Menetkö lääkärinkin vastaanotolle kertoaksesi, että pää on kipeä, vaikka todellisuudessa peräpukamasi vaivaa! Ota nyt tästä selvää. Ihan turhaan veit Taikan kallista aikaa noilla tyhmillä testeilläsi! Häpeä vanhus!
- Mazdamies
outomazdamies kirjoitti:
Mitä järkeä on tehdä feikki kysymyksiä, olet kyllä outo. Menetkö lääkärinkin vastaanotolle kertoaksesi, että pää on kipeä, vaikka todellisuudessa peräpukamasi vaivaa! Ota nyt tästä selvää. Ihan turhaan veit Taikan kallista aikaa noilla tyhmillä testeilläsi! Häpeä vanhus!
Ai, sinä et tajua mitä järkeä on esittää feikkikysymyksiä? No nyt ymmärrän miksi jotkut hassaavat rahansa joutaviin ennustajiin.
- outomazdamies
Ja minä ymmärrän, miksi teet tätä mollaamista juuri täällä. Hanki kuule oikea elämä, niin ei tartte tekeytyä puolta nuoremmaksi ja komeammaksi sukupuoleksi. Oliko tämä vaan kateutta yhdeltä trollilta?
- Mazdamies
outomazdamies kirjoitti:
Ja minä ymmärrän, miksi teet tätä mollaamista juuri täällä. Hanki kuule oikea elämä, niin ei tartte tekeytyä puolta nuoremmaksi ja komeammaksi sukupuoleksi. Oliko tämä vaan kateutta yhdeltä trollilta?
Ei se kuule kenenkään muun vika ole, jos Taika ei osaa ennustaa, omaa selvännäkökykyä ym. Siis sinä. Se on ihan omaa itsekritiikin puutettasi. Koitappa nyt nielaista se katkera kalkkisi vaan.
- Valkokissa
Jos kysyjä valehtelee itsestään , niin on turha syyttää näkijää
- VL.Kominkinen
Mikä näkijä se sellainen on jos ei näe kuka katsantaa pyytää?
- Mazdamies
He he, Jos näkijä ei näe, ei se ole kysyjän vika. Jokaisen kannattaa testata jatkossa näkijäksi itseään tutileeraavat tapaukset esittämällä joko kysymyksiä, johon on löydyttävä suora vastaus tai heittämällä nokan eteen tilanne, josta on nähtävä ettei ole esim. totta.
Jos näkijä ei näe sukupuolta, ikää eikä työasioita oikein, ei hän näe mitään muutakaan. Se nyt vaan on niin.
- Mazdamies
Taika ei näe mitään.
- Mazdamies
Eipä se taika mitään nähnyt, paitsi omiaan. Tuohon pystyy kuka tahansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa1574442Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.382510Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1442157Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet261256Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.711102- 651101
En unohda sua
En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on37974Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen63936- 48889
Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä
Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies106852