Kuka joutui rekan alle?

Omaisille osanotot.
235237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Ei tarvitse täällä nimeä julkaista. Kepeät mullat naapurin pojalle, lepää rauhassa.

Äänestä

Ei tainnut sinne joutua vaan itse hyppäsi..

Äänestä
  • Ei hypännyt , vaan makasi tiellä.

    Äänestä

Ei kai autoilija samaa sukua,asunnan viimekuun törttöilijän kanssa ?

Äänestä

M A

Äänestä
  • Ei ole, tarkkana nyt näiden kanssa.

    Äänestä

Entääs se autoilija ?

Äänestä

T.I.T.O.. pitihän tämänki sattua.

Äänestä
  • Ei ollut kyllä Tito tämä, vaikka saman etunimen omasikin.

    Äänestä

Mikähä lienee mäkelää nyppi ku piti hypätä

Äänestä

Mikkö jä äktiivimälli.

Äänestä

Hyeenat vaanivat nimiä. Ei mitään kunnioitusta omaisia kohtaan.

Äänestä
  • No kyllähän nimet kylällä kuulee!
    Ja Jos on hemmo kuulunut kirkkoon, niin kohta löytyy nimi seurakunnan ilmoituksesta ja jos omaiset laittaa paikallislehteen kuolinilmoituksen niin nimi löytyy!
    Toisaalta jollekin voi olla helpotuskin, kun ei tarvi arvalilla tai soitella paikkakuntalaisia tuttuja läpi ikävän asian takia.

    Äänestä

Voi voi.. Just kuulin kuka alle jäänyt oli. Puolituttu:(. Rip MM

Äänestä
  • Kukas hyvänpäiväntuttu se sinä sitten olet!? Tule toki kertomaan, kun seuraavan kerran nähdään. Sitä päivää tuskin koskaan tulee, että näkisit sen vaivan...

    Äänestä

  • Kato täsä maalimassa on muitakin mikkoämmiä ku vaan sä.

    Äänestä

Oliko kenties rekkamikko

Äänestä
  • Joko kuolleet kävelee tässä maailmassa ja tekevät niitä samoja asioita tai muutkin sillä tosi eläväiseltä vaikuttaa edelleen.

    Äänestä

Haapamäeltä?

Äänestä

Ai se Mikko kuka ajaa jotain tukkirekkaa?

Äänestä

Menkää pennut nukkumaan

Äänestä

Ja nyt lumien sulaessa on paikka kuin tunkio sinne jälkeenpäin kannetusta muovi/ metalli roinasta. Osa pyörii tielle ja haittaa liikennettä, muutenkin kuin esteettisesti

Äänestä

Viimeex Destian halli

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Haapamaeki kirjoitti:

Omaisille osanotot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu