Acer 4502

Tietääkö kukaan saako tästä läppäristä millään pois käytöstä sen toiminnon, kun läppärin omasta hiirimatosta liikuttelee, niin ettei se toimisi maton keskeltä kuin hiiren vasen nappi. Meinaan vaan et tulee aika herkästi vääriä valintoja, ku hipasee mattoo väärään aikaan.
3478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itsellä ei aivan sama Acer, mutta sama ohje käynee sullekin. Harmi vaan kun en oo nyt läppärin ääressä, enkä muista tarkalleen, mutta katsopa löytyykö tehtäväpalkista kellon vierestä kuvaketta sen kosketustason säädöille (edellyttäen että sulla on siinä windows). Jos ei löydy sieltä, löytyy varmastikin Ohjauspaneelista. Siellä saadöissä on jossain sellainen kohta kuin ´klikkaus napauttamalla´ tai ´tuplaklikkaus napauttamalla´ tai ´valinta napauttamalla´ tai jotain sen suuntaista. Siitä ruksi pois ja avot.

Jos ei selinnyt, laitan paremmin kun pääsen taas läppärin ääreen.

Äänestä
  • Ei näyttäs tän koneen hiiri asetuksissa olevan tommosta kohtaa. Harmittava ongelma, ku joutuu aika paljon ton maton kans hommailee...

    Äänestä

  • paina pohjaan fn ja f7

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jonne kirjoitti:

Tietääkö kukaan saako tästä läppäristä millään pois käytöstä sen toiminnon, kun läppärin omasta hiirimatosta liikuttelee, niin ettei se toimisi maton keskeltä kuin hiiren vasen nappi. Meinaan vaan et tulee aika herkästi vääriä valintoja, ku hipasee mattoo väärään aikaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu