Yle todisti eilen, USA on terroristivaltio

Eilen ylen lähettämä dokumentti Kuuban Peter Pan lapsista todisti yksiselitteisesti, että USA on harjoittanut terrorismia, trollausta ja jopa kemiallista sodankäyntiä naapurivaltiota kohtaa jo 50-luvulta asti. Onneksi Suomi ei ole USA naapuri.
254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitään terrorismia ei olisi tarvinnut harrastaa, jos Kuuba olisi pysynyt demokratiana. Demokratioissa on yleensä vähintäänkin kaksi puoluetta. Eikö terroristi ole se joka ei anna kansan päättää asioistaan. Hitler pääsi valtaan kansan tuella, mutta kommunistit vallankaappauksella.

Äänestä

Karibialla ja Väli-Amerikassa on ollut jo pidemmän aikaa käynnissä kohtalaisen suuri muuuttoliike. Muutto suuntautuu juuri tätä terroristivaltiota kohti. Kuubaan ei halua juuri kukaan mennä ja nyt Venezuelastakin väki rynnii pois. Terrorismi vetää puoleensa ja kommunistinen 'rauhan aate' ei kiinnosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Funlandiankansalainen kirjoitti:

Eilen ylen lähettämä dokumentti Kuuban Peter Pan lapsista todisti yksiselitteisesti, että USA on harjoittanut terrorismia, trollausta ja jopa kemiallista sodankäyntiä naapurivaltiota kohtaa jo 50-luvulta asti. Onneksi Suomi ei ole USA naapuri.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu