Tekniselle johtajalle on pistetty hakemukseen työkokemus vaatimuksensa mutta ei talousjohtajalle. Onko paikka pedattu kunnanvaltuuston puheenjohtajan pojalle? Näinkö hyväveli järjestelmä Joutsassa toimii?
Pedattu paikka
Niskalenkk
72040
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei siitä pojasta ole ikinä noihin hommiin. Isänsä vierellä tekee mitä tekee. Kepu kyllä ihan varmasti häslää tässäkin valinnassa minkä vaan voi, mutta katsotaan nyt miten prosessi etenee.
Keskutapuolueen röyhkeys on taas esillä jos tuo pitää paikkansa että portsarista ja muutenkin mitään näyttöjä mistään tyypistä ollaan tekemässä talousjouhtajaa Joutsaan. Isä ja neuvokset ovat taas asialla.
Oiskohan ko.poika käynyt kouluja pidemmälle kun yksikään täällä keskustelijoista. Se että on rahoittanut opiskelunsa tekemällä työtä portsarina laskettakoon vielä eduksi. Tainnut osan keskustelijoista poistaa baarista kun ollaan noin kitkerää..
Ei koulu tee ammattitaitoiseksi. Työ tekee.
kerro nyt helvetissä kuka siellä on
kunnanvaltuuston puheenjohtaja
niin päästään etenpäin asiassa
sahtikuurinahan se on
Mielistelemällä ja nuoleskelemallahan tässä kunnassa työpaikat saa. Kun vaan olet tarpeeksi mielinkielin ja et koskaan kieltäydy mistään, niin varmasti saat vakipaikan tai sit sopimustasi jatketaan vuodesta toiseen. Ja palkkaakin nostetaan sopivin väliajoin. Mutta jos sanot joskus oman mielipiteesi, joka poikkeaa näiden pikkujohtajien -piteistä, niin ei kauan tarvi palkkaa nostella. Heidän egonsa vaatii sitä, että alamaiset pokkuroi heitä.