Kaatumatapit mopoon

rassaajapoika

6

3893

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nääin

      Kotareissa on ontot akselit niin ne saa työnnettyä kierretankoa niistä läpi ja laitettua niillä kiinni.
      Ite laittasin niin että leikkaat osan tuosta kierrepäästä pois ja pistät ne ns. prikkoina akseliin ja mutterit päälle. Eteen oikealle on vähän vaikeampi homma kun siinä ei vissii noissa betoissakaa ole mutteria niin täytyy porata sopivan syvä reikä akselin keskelle, tehdä sinne kierteet ja laittaa pultilla se tappi kiinni.

      Toinen tapa on käyttää noita tappeja muttereina kun niissä on jo kierteet mutta tuskimpa kestää tuo pehmee alumiini mitään kiristämistä.

      (Ja tuosta akselin paksuudesta, katoit varmaan just sitä etuakselia oikealta kun siinä ei oo mutteria ollenkaan vaan sellanen tavallista paksumpi kohta. Todellisuudessa nuo akselit on joko 12mm tai 15mm.)

    • rassaajapoika

      Njoo ehkä jätän laittamatta ja laitan kotarii ku semmone olis tarkotus koht piakkoi ostaa.

      • Jutustelija1

        Joo älä ihmeessä hölmöile kun kohta saat kotarin.


    • Anonyymi

      Joo ostin semmoiset Bilteman stunttitapit ja eka kerta kun laitan jalan siihen niin kierteet rikki ja ostin kaksi pakettia ja kaikille kävin samanlailla elä osta huonoa laatua

      • Anonyymi

        Joo mullekin kävi niin ja ei eedes Bilteman antanut kuittia


    • Anonyymi

      Eikö poikaset osaa kirjoittaa ja kalenterikin on vaikea juttu.
      Vuoden 2018 ketju.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      47
      5937
    2. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      59
      3504
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      186
      2759
    4. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      13
      2685
    5. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      13
      2309
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      32
      2245
    7. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      18
      2037
    8. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      18
      1845
    9. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      148
      1399
    10. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      281
      1322
    Aihe