TSS:n Kreikan kiertomatka

hannaxxxx

TSS:n sivuille on tullut Kreetan matka. Varasin matkan tammikuulle 2019 hintaan 249 e ja illallispaketti 136 e. Lisäksi paikan päällä myydään ylimääräistä retkeä. 5 päivän retket kuuluvat hintaan. Hotellit 4-5 tähteä. Olisin lähetenyt jo syksyllä, mutta matkat alkaa vasta tammikuussa 2019. Todella mielenkiintoinen kulttuuria sisältävä retkiohjelma.

9

2122

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Veljen.veli

      Minäkin harkitsen

      • hannaxxx

        Ihanaa, että joku vastaa tällä palstalla! Tois hilajiselta näyttää.


    • turkkulaiset

      Vaikuttaa tosi mielenkiintoiselta.Kreeta on hieno paikka ja vielä kiertoajelu saarella.Kuuluukohan turistivero hintaan.Pakkokauppiaat on varmaan vain kestettävä muuten olisin ottanut matkan heti.Pistetään harkintaan.

    • Matkamies007

      Eikös tuo hinta ole 1249 siellä nettivaraamossa?

      • hannaxxxx

        Kauneus ja terveys lehden välissä oli Koodi, joka kysytään heti tilausta tehdessä puhelimitse on KT105608. Hinta 249 e / hlö kausilisä helmi-huhtikuussa. Tammikuussa ei kausilisää ja sen lähdöt 15.2.2019 ja 22.1.2019. En kirjoita tähän muita lähtöjä. Selviää, kun soittaa p. 0800-102161 ma 9-18 ja la 9-15. Illallispaketti 139 e/hlö joka on todella sen arvoinen ollut . 249 e sis. lennot, 4-5 hotellit 7 yötä (8 vrk), retket 5 päivää, kuljetukset, opas. Saa sanoa haluaako toiveenaan suomen- vai englanninkielisen oppaan. Opas on siis paikallinen, mutta osaa suomea.
        Ei kukaan maksa sitä TSS:n sivuilla olevaa yli tonnin hintaa!


    • oimiksitällaisiin

      Mitä järkeä lähteä keski-talvella palelemaan Kreetalle. Muutamassa päivässä tolkuton kilometrimäärä mäkisiä teitä bussissa istumista, ellei lumisade estä ajamista. Mistähän keksitty tuo 249,00e, ellei yhden hengen huonelisä. tonni tuohon lisää. Ruokapaketti on lähes pakollinen, koska lähistöllä ei välttämättä ole muita ruokailumahdollisuuksia ja samoin bussikuskille maksetaan ja pakollinen vakuutus. Onko lento suora. Tuskin.Vai keskusteleeko täällä firman omat ns.virtuaalihenkilöt mainosmielessä-näillä sivuillahan luuraa myös lomaosakkeiden ostelijat.

      • hannaxxxx

        En ole firmassa töissä vaan olen ollut TSS:n Dubain ja Kyproksen matkalla. Kyproksen matkoja on muistaakseni vielä huhti-toukokuussa, mutta niissä on kausilisä. Vakuutus ei ole pakollinen eikä me sitä Kyprokselle otettu. Meillä on ammattiliiton ilmainen matkavakuutus. Kreetalla on tammikuussa 13 C- max. 20 C päivällä. Mulle se on ihan ok. Itselläni on leikattu melanooma enkä suosi uimarantamatkoja. Kilometrimäärä on tosi pieni, jos katsot TSS:n sivuilta matkareittiä noin max. 100 km per päivä ja sehän on vain saari. Lentokoneen vaihtoa ei ole. Itse haluan ottaa ruokapaketin, sillä se on edellisillä matkoilla ollut tosi hyvä. Matkat ovat oleet todellisia lukusmatkoja aiemmilla kerroillamme. Hieno kulttuurimatka. 4000 vuotta vanhaa kulttuuria ja Euroopan eka asuttu paikka. Todella hyvä hinta-laatusuhde. Lehdissä myytävät vastaavan tyyliset lukijamatkat maksavat 1300-1500 e/hlö. Aina kun tulee sopiva matka haluan lähteä TSS:n matkalle.


      • hannaxxxx

        Liäsys alkuosaan: Kreetan matkoja on muistaakseni vielä huhti- toukokuulle (kuten Kyproksen matkojakin)


    • helangår

      Kyselinpä minäkin tss travelsilta matkoista.Toukokuussa on kuulemma tulossa Kroatia Montenegro kulttuurikierros.Kuulosti ihan hyvälle tässä hellettä odotellessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      127
      1289
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      88
      1212
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      78
      656
    4. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      9
      608
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      21
      576
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      533
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      44
      495
    8. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      19
      485
    9. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      115
      479
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      462
    Aihe