Olin juonut ja otin unilääkkeen.sit meni sekavaksi olo.tiedoton tila.yksi tyypppi sitten ...ja seksiä oli. enkä muista mistää mitään. mua syytetään kun en ole puolustautunut olisin tottakai mutta tiedoton tila. eihän sillon sais koskee toiseen.. mitä mieltä te olette? nyt oon saanu huoran maineen.
Kenen vika
3
2064
Vastaukset
Hei miettiliäs!
Hyvä, että olet lähtenyt hakemaan vastauksia. On ikävä kuulla, että olet tiedottomassa tilassa joutunut tilanteeseen, josta et muista mitään. Oletko kertonut tapahtuneesta kenellekään luotettavalle henkilölle? On tärkeää, että et jää asian kanssa yksin, vaan voisit puhua tapahtuneesta jonkun kanssa. Meillä jokaisella on oikeus fyysiseen koskemattomuuteen ja turvallisuuteen. Seksiin tarvitaan aina kummankin osapuolen suostumus, eikä esimerkiksi nukkuva tai tiedottomassa tilassa oleva henkilö voi antaa suostumusta seksiin. Vastuu on aina tekijällä, ei uhrilla.
Voit tulla juttelemaan asiasta Rikosuhripäivystyksen chattiin. RIKUchat on auki arkisin klo 9-15 ja maanantai-iltaisin klo 17-19.
Ystävällisesti Rikosuhripäivystys- Sekstailenkunnolla
Kummallinen tiedottomuustila, osaa kertoa, että seksiä oli, mitä teen kun kännissä vähän sekstailin, lisään juttuani, että otin unilääkkeen, olin muka tiedoton vaikka muistan sekstanneeni, auttakaa nyt kun eihän saa koskee kun tiedoton.
Nää on taas näitä ja riku astuu ansaan, lepertelee puutaheinää tajuamatta mistään mitään. - Sexbeast
Vastuuta ei saa olla kellään jos se se on yksipuolinen kieltäytyminen. Törkein mahdollinen loukkaus vastapuolen tahtoa vastaan se on niinkin päin. Heteroseksissä ei sellaisia kieltoja saisi olla yhtään. Ei se henkinen terveys saa niin vahva olla, jos seksiä haluavalle ei suostu antamaan niin kärsiköön sitten myös kun toisen tunteita loukkaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o4034849Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit4752991Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin1292591Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.1932532Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2302529"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –601615Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a5881520Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4701345Huumeliika mellastaa Suomussalmella
Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki141313Ihana sinä (m)
Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v421060