Onko muilla Bitdefender Freen käyttäjillä sellainen ongelma että on vienyt viime aikoina prosessorin tehoista noin 50 % vaikka se ei tee mitään erityistä eli ei ole laitettu skannaamaan koko konetta.
Windows 7:ssä prosessorin ja muistin kulutuksen saloihin pääsee kun napsauttaa "Käynnistä" ja ala kirjoittamaan "Resurssienvalvonta" ja napsauta yläpuolella olevaa "Resurssienvalvonta"-kohtaa ja anna tarvittaessa järjestelmänvalvojan salasana.
Työpöydälle taas saa prosessorin ja muistin kulutuksen pienoisohjelman josta näkee kätevästi noiden kuormituksen; "Käynnistä --> Ohjauspaneeli --> Työpöydän pienoisohjelmat
Bitdefender Free
377
1
426
Vastaukset
- poistakokohaitta
Jep bloatware kun on. Eli poista ja laita UAC päälle. Et tarvitse tollasia ohjelmia. Palomuuri ja se että ei ohjelmat voi tehdä muutoksia ilman sallimista on tarpeeksi suojaa. Sitten se että et anna tehdä muutoksia kun kysytään.
Vaihda pois, jos vaadti jonkin niin microsoft security essentials. Ilmainen ilman mainoksia ja cpu käyttöö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1207101Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1224884L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa644175TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153443Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7192231Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2671650- 671445
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581418Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j561364Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221286