Bitdefender Free

377

Onko muilla Bitdefender Freen käyttäjillä sellainen ongelma että on vienyt viime aikoina prosessorin tehoista noin 50 % vaikka se ei tee mitään erityistä eli ei ole laitettu skannaamaan koko konetta.
Windows 7:ssä prosessorin ja muistin kulutuksen saloihin pääsee kun napsauttaa "Käynnistä" ja ala kirjoittamaan "Resurssienvalvonta" ja napsauta yläpuolella olevaa "Resurssienvalvonta"-kohtaa ja anna tarvittaessa järjestelmänvalvojan salasana.
Työpöydälle taas saa prosessorin ja muistin kulutuksen pienoisohjelman josta näkee kätevästi noiden kuormituksen; "Käynnistä --> Ohjauspaneeli --> Työpöydän pienoisohjelmat

1

490

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poistakokohaitta

      Jep bloatware kun on. Eli poista ja laita UAC päälle. Et tarvitse tollasia ohjelmia. Palomuuri ja se että ei ohjelmat voi tehdä muutoksia ilman sallimista on tarpeeksi suojaa. Sitten se että et anna tehdä muutoksia kun kysytään.

      Vaihda pois, jos vaadti jonkin niin microsoft security essentials. Ilmainen ilman mainoksia ja cpu käyttöö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      171
      2626
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2264
    3. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1075
    4. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      152
      972
    5. Kai odotan että

      Juokset vielä perässäni
      Ikävä
      67
      878
    6. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      391
      877
    7. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      61
      833
    8. Kerrohan T miehelle yksi syy

      Miksi hänen tulisi kaivata sinua?
      Ikävä
      101
      742
    9. Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni

      Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure
      Ikävä
      48
      704
    10. Euroviisuhuitelua

      En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka
      80 plus
      34
      672
    Aihe