Bitdefender Free

377

Onko muilla Bitdefender Freen käyttäjillä sellainen ongelma että on vienyt viime aikoina prosessorin tehoista noin 50 % vaikka se ei tee mitään erityistä eli ei ole laitettu skannaamaan koko konetta.
Windows 7:ssä prosessorin ja muistin kulutuksen saloihin pääsee kun napsauttaa "Käynnistä" ja ala kirjoittamaan "Resurssienvalvonta" ja napsauta yläpuolella olevaa "Resurssienvalvonta"-kohtaa ja anna tarvittaessa järjestelmänvalvojan salasana.
Työpöydälle taas saa prosessorin ja muistin kulutuksen pienoisohjelman josta näkee kätevästi noiden kuormituksen; "Käynnistä --> Ohjauspaneeli --> Työpöydän pienoisohjelmat

1

434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poistakokohaitta

      Jep bloatware kun on. Eli poista ja laita UAC päälle. Et tarvitse tollasia ohjelmia. Palomuuri ja se että ei ohjelmat voi tehdä muutoksia ilman sallimista on tarpeeksi suojaa. Sitten se että et anna tehdä muutoksia kun kysytään.

      Vaihda pois, jos vaadti jonkin niin microsoft security essentials. Ilmainen ilman mainoksia ja cpu käyttöö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      20
      10787
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8047
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5191
    4. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3518
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      110
      3516
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      28
      3467
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      61
      3370
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      50
      2427
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      34
      1936
    Aihe