farming simulator 2017 aloittelijan ongelma

farmernoobi

Hei. Miten saa toimimaan Wood crusherin
Olen just aloittanut pelaamisen ja ostin ton crusherin mut en voi tehdä sillä muuta kuin kääntää torvea. Pitääkö tuota traktoria käyttää jossain ennenkuin se toimii

1

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rhteerth

      Wood crusherin saa päälle sillä tavalla että laitat optionseista sen automaattikäynnistyksen pois päältä. Eli sinun täytyy käynnistää traktori itse (enteristä) Silloin traktori pysyy käynnissä vaikka olet itse pois traktorin sisältä.

      Jos käytät sitä isoa crusheria, siinä on oma moottirnsa, eli et tarvitse siihen traktoria. Sen "kyytiin" voit mennä ihan samalla tavoin kuin traktorinkin.

      Se hieman pienempi crusheri vaatii traktorin voimanlähteeksi, samoin kuin se keltainen ihan mini murskain.

      Käynnistä traktori (enter), sitten paina G, niin että käytät sitä crusheria. Laita sekin päälle B. Sitten sen pitäisi pysyä päällä kun alat nostelemaan tukkeja siihen laitteeseen. Sinun täytyy muistaakseni mennä siihen laitteeseen, eikä traktoriin, eli mene sen viereen ja paina E. Tietenkin se laite pitää laittaa sitä ennen käyttökuntoon, eli paina X ja ilmeisesti O, että se päällä oleva tötterä seuraa joko kärryä, tai painat ctrl i että se roiskii maahan.

      Toivottavasti tuo auttoi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      79
      6407
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5488
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      62
      4309
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      78
      4188
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      69
      3937
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      80
      1317
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      73
      1140
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1135
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      910
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      831
    Aihe