Etsin yhtä fantasia novellia jostain blogista

tiedoton2

Tietääkö kukaan yhtä fantasianovellin nimeä tai sen blogin nimeä. Oli vuosia sitten nimittäin yksi blogi missä kirjoitettiin fantasia tyyppistä novellia.

Muistan hämärästi, että tarina meni näin. Oli kaksi tyttöä, jotka olivat jostain syystä ulkona illalla ja joutuivat kidnapatuiksi. Kaksi miestä vievät heidät johonkin asuntoon, koska nämä tytöt olivat nähneet, että nämä käyttävät jotain yliluonnollisia voimia ( he olivat jotain vampyyrejä tai muuten yliluonnollisia) . Nämä miehet olivat hyviksiä, jotka taistelivat jotain toisia tyyppejä vastaan, jotka olivat pahoja. Kävivät suorittamassa jotain vakoilutehtäviä tietääkseen pahiksien olinpaikat. Tytöt tottuivat asumaan siinä asunnossa, ja toinen jopa rakastui kidnappaajaansa. Sitten nämä vampyyrit mitkä lie olivat operaatiossa, niin nämä pahis vampyyrit kidnappasivat toisen tytön ja tämän piti lähteä pelastamaan tätä. Sitten se tarina loppui kesken, kun novellin tekijä ei enää tullutkaan kirjoittamaan enää sitä.

Toivottavasti joku tietää, olisi kiva tietää novellin nimi.

0

1045

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

        "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
        Maailman menoa
        34
        3169
      2. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

        Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
        Maailman menoa
        63
        2602
      3. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

        Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
        Maailman menoa
        54
        2409
      4. Ei tule uni

        Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
        Ikävä
        62
        1338
      5. Miksi juuri Venezuela?

        Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
        Maailman menoa
        303
        1263
      6. Toivon sulle silti hyvää

        Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
        Ikävä
        41
        1006
      7. Tiedän, että olet luonnevikainen

        Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
        Ikävä
        42
        987
      8. Jos mies olet oikeasti...?

        Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
        Ikävä
        100
        982
      9. Pitäisikö meidän

        Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
        Ikävä
        79
        958
      10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

        "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
        Maailman menoa
        95
        886
      Aihe