On se nyt kumma, kun niitä huonosti kasvatettuja kakaroita pitää tuoda kirjastoon huutamaan ja kiljumaan, kun toiset haluaa lukea!!! Kirjastossa pitäis olla kokonaan hiljaa. Tänään Pasilan kirjastossa alle 10v kakara sanoi "V..tu", kun kirja tippui häneltä. Sellainen huonostikasvatettu pentu. Lisäksi Pasilan kirjastossa lehtien lukuosastolla ei saa rauhassa lukea lehteä, kun siellä yksi mummo ei osaa lukea lehteä äänettömästi ja äänekkäästi höpöttelee ja huokailee lukiessa ja äkäisenä ja äänekkäästi kääntelee lehtien sivuja. Lisäksi siellä kaksi vanhaa ukkoa usein tulee just lukusaliin höpöttelee keskenään ärsyttävällä kovalla äänellä. Höpöttelis toisilleen jossain muussa paikassa, kun just kirjastossa. Lisäksi siellä lukusalin puolella, kun on pelitietokoneet, niin siinä yksi Aasialainen nuorimies pelatessa höpöttelee puhelimeen Aasian kielellä oikein äänekkäästi ja häiritsee lukurauhaa. Minkätakia kirjastoissa ei ole nykyään sääntöjä että pitäisi olla kokonaan hiljaa, kun toiset haluaa lukea!!!!???? Ei tartte myöskään tuoda kirjastoon vauvoja itkemään ja kiljumaan kovaan ääneen!!!! Vaikka vauvat ei vielä ymmärrä että kova äänisyys häiritsee, mutta vauvan isin tai äidin pitäisi se ymmärtää, eikä tartte tuoda just kirjastoon sitä pentua itkemään ja kiljumaan ja pitäisi tajuta että jokaisella asiakkaalla on oikeus kokonaan hiljaiseen lukurauhaan!!!!!!
Kirjastossa HILJAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!
2
354
Vastaukset
- VolyymitKaakkoon
Olet pudonnut kehityksen kärryiltä.
Ei kirjastoon mennä lukemaan. Sinne mennään kokemaan elämyksiä. Laulamaan, tanssimaan, pelaamaan, juttelemaan...
Eihän siellä enää mitään luettavaa olekaan. Klassikot on hävitetty tai siirretty varastoon. Tilalle on tuotu Harry Pottereita ja dekkareita.
Lisäksi kirjaston tehtävänä on tukea aikamme (huonoja) suomalaisia kirjailijoita. Thomas Mannin romaaneja löydät ehkä yhden kappaleen. Anna-Stina Lörvänen-Sahlqvistin romaaneja löydät viisitoista kappaletta. - Anonyymi
Repla Lärväsen romaani on uniikki. Käännetty kirja huononee yleensä puolella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait873492Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso41684Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51462- 271274
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es50893Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70862Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t35852Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47810Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60764Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4757