Kissatalon sisustus ideoita! :D

Kissasisus

Olen niin innoisani että Vaasan kissatalo vihdoin on saamassa uudet tilat! Miltä se tuu näyttämään? Mitä kivaa kissoile? Varmasti heillä on jo paljon omia ideota mutta ei pari lisää voi olla haitaksi! Joten, mitä sinä toivoisit kissoile? Otkoo nähnyt netistä jotain kivaa? Löytyskö fiksu ratkaisu?
Tietysti muut kissatalot ja tavalliset kissan omistajatkin voi ottaa inspiraatiota tästä :)

5

321

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kissatöllö

      Meillä oli ennen iso 200 litrainen akvaario ja kissa tykkäs tujoittaa niitä kaloja tuntikausia. Kun TV kissoille! :D Haluaisin hankkia oma akvaario uudelle kissalleni, joku päivä... Toivon että kissatalon asukkit sais tämmönen kiva juttu! Sitten ihmiset vois tuoda heille ”löytö kaloja” ;)

    • Kissapönttö

      Toivon niille isompi ulkoalue, minne ihmisetkin pääsis. Ja äidillä oli aika hyvä idea että siinä vois olla iso hiekkalaatikko, tai pitkä kapeamallinen, missä ne sais tehdä tarpeet. Täynä kissahiekka tietysti ja katon alla ettei siihen sataa.

    • Kissiäinen

      Seinille hyllyjä, ehkä jotain eteismattoa ruuvattuna seinään niin saavat kiipeillä ja pomppia.

    • Kisskisss

      Miksi mesenaattilinkki on poistettu?

      • KissaSisustaja

        ”Sääntöjen vastaisena” joten joku näist syyjst https://www.suomi24.fi/opastus/saannot :/
        Outo ettei asiallista aiheeseen littyvä hyväntekeväisyys jutska saa mainita. Mutto joo, ajattelin että tulos postaminen alkoi väsyttää muita ja halusin luoda toisenlainen kissa keskustelu.
        Eiks teillä löytyy muita ideoita? Mitä ootte tehny kissoile kotona? :)


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      110
      5212
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      272
      2158
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      91
      1746
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1210
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1187
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1110
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1109
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      152
      1101
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1059
    10. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      81
      999
    Aihe