Miten on mahdollista, että Enni Rukajärvi käyttää pipoa joka tilanteessa, niin sisällä kuin ulkona. Olen kerran itse ollut hotellissa aamupalalla kuin ko. neiti ja tietysti taas pipo päässä. Ällöttävää käytöstä.
Vastaukset 8
- hahahahahahahahahaah
Jos tahtoo peittää päänsä uskonnon, esteettisten syiden (haava päässä), muodin tai koska palelee, niin sinulla ei ole asiaan nokan koputtamista, pidä huoli omista asioistasi.
Jos taas viittaat keskiajalta olevaan tapaan, että rahvas ei saanut pitää päähineitä ("kruunuja"), niin tiedoksesi että nyt eletään 3. vuosituhatta eli tuollaiset vanhanaikaiset ja huonot perinne ja tapatiedot joutavat roskakoriin ja niiden vaalijat myös.- urpos
Kas kummaa kun kukaan muu ei ole pipo päässä eli noudattavat yleisesti hyväksyttyjä käytöstapoja.
Keskustelen mielelläni käytöstavoista kanssasi livenä mikäli uskallat antaa yhteystietosi. - hahhhahhah
urpos kirjoitti:
Kas kummaa kun kukaan muu ei ole pipo päässä eli noudattavat yleisesti hyväksyttyjä käytöstapoja.
Keskustelen mielelläni käytöstavoista kanssasi livenä mikäli uskallat antaa yhteystietosi.En uskalla koska pelkään mitä sinun terveydellesi voisi tapahtua.
- puurotplusvellit
Tämä on tökerö ketju.
Enni Rukajärvi jos kuka nuorista urheilijoistamme, ansaitsisi parempaa kunnioitusta.
Pipo.... Voi jeesus
(uskonnollisen hahmon nimen käyttö oli tahallista) - KunditMussuttaaJaRuikkaa
Lautailijoiden ja nuorten uimarien tapa, tyyli, ENNILLE se suotakoon, kuuluu hänen tyyliinsä,,,,,, ja kai ne sponsoritkin jotain odottavat ?
Mutta kun kohtuullisen siistiin Ruokaravintolaan pamahtaa rekkakuskit (nuoret) rasvaa valuvat lippikset päässä syömään seisovasta ;)) hälisevät ja kälisevät ja sylköstäkin valmistelevat..... pthyi.. - Pipipääenni
Oli muuten ainoa jolla pipo päässä mitalistien vastaanottotilaisuudessa. Paikalla Tasavallan Presidenttikin joten olisi luullut omaavan edes alkeellisia käytöstapoja. Mutta jos on jostain Kuusamon peräkylältä ei kai voi enempää vaatia.
- ennitherules
pipa päässä kuuluu lumilautailuun. siis pitää olla iha kokoajan päässä vaiks pressan kaa. Ite aijon pitää kans koko kesän vaikka tukka kyl rasvottuu ja otsa jää valkeaksi mut ei haittoo.
Ymmärrän kyllä pointin pipon kohtuuttomasta käytöstä, mutta jokseenkin silti tarpeetonta tehdä super isoa numeroa näin harmittomasta asiasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7023163Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E721013- 41900
- 70815
- 88637
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit59612Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi43603- 44518
Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k28507Taisin vihdoin saada sinut ulos luuristani stalkkeri
Et selvästikään ole niin pätevä kuin luulet. Tai minä niin huono.86495