Miten on mahdollista, että Enni Rukajärvi käyttää pipoa joka tilanteessa, niin sisällä kuin ulkona. Olen kerran itse ollut hotellissa aamupalalla kuin ko. neiti ja tietysti taas pipo päässä. Ällöttävää käytöstä.
Enni Rukajärven pukeutuminen
8
1485
Vastaukset
- hahahahahahahahahaah
Jos tahtoo peittää päänsä uskonnon, esteettisten syiden (haava päässä), muodin tai koska palelee, niin sinulla ei ole asiaan nokan koputtamista, pidä huoli omista asioistasi.
Jos taas viittaat keskiajalta olevaan tapaan, että rahvas ei saanut pitää päähineitä ("kruunuja"), niin tiedoksesi että nyt eletään 3. vuosituhatta eli tuollaiset vanhanaikaiset ja huonot perinne ja tapatiedot joutavat roskakoriin ja niiden vaalijat myös.- urpos
Kas kummaa kun kukaan muu ei ole pipo päässä eli noudattavat yleisesti hyväksyttyjä käytöstapoja.
Keskustelen mielelläni käytöstavoista kanssasi livenä mikäli uskallat antaa yhteystietosi. - hahhhahhah
urpos kirjoitti:
Kas kummaa kun kukaan muu ei ole pipo päässä eli noudattavat yleisesti hyväksyttyjä käytöstapoja.
Keskustelen mielelläni käytöstavoista kanssasi livenä mikäli uskallat antaa yhteystietosi.En uskalla koska pelkään mitä sinun terveydellesi voisi tapahtua.
- puurotplusvellit
Tämä on tökerö ketju.
Enni Rukajärvi jos kuka nuorista urheilijoistamme, ansaitsisi parempaa kunnioitusta.
Pipo.... Voi jeesus
(uskonnollisen hahmon nimen käyttö oli tahallista) - KunditMussuttaaJaRuikkaa
Lautailijoiden ja nuorten uimarien tapa, tyyli, ENNILLE se suotakoon, kuuluu hänen tyyliinsä,,,,,, ja kai ne sponsoritkin jotain odottavat ?
Mutta kun kohtuullisen siistiin Ruokaravintolaan pamahtaa rekkakuskit (nuoret) rasvaa valuvat lippikset päässä syömään seisovasta ;)) hälisevät ja kälisevät ja sylköstäkin valmistelevat..... pthyi.. - Pipipääenni
Oli muuten ainoa jolla pipo päässä mitalistien vastaanottotilaisuudessa. Paikalla Tasavallan Presidenttikin joten olisi luullut omaavan edes alkeellisia käytöstapoja. Mutta jos on jostain Kuusamon peräkylältä ei kai voi enempää vaatia.
- ennitherules
pipa päässä kuuluu lumilautailuun. siis pitää olla iha kokoajan päässä vaiks pressan kaa. Ite aijon pitää kans koko kesän vaikka tukka kyl rasvottuu ja otsa jää valkeaksi mut ei haittoo.
Ymmärrän kyllä pointin pipon kohtuuttomasta käytöstä, mutta jokseenkin silti tarpeetonta tehdä super isoa numeroa näin harmittomasta asiasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1484714SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763915Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.712589SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2262022Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1201868Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2461187Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49825- 62766
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall21757Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6725