Enni Rukajärven pukeutuminen

törkeää_käytöstä

Miten on mahdollista, että Enni Rukajärvi käyttää pipoa joka tilanteessa, niin sisällä kuin ulkona. Olen kerran itse ollut hotellissa aamupalalla kuin ko. neiti ja tietysti taas pipo päässä. Ällöttävää käytöstä.

8

1464

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hahahahahahahahahaah

      Jos tahtoo peittää päänsä uskonnon, esteettisten syiden (haava päässä), muodin tai koska palelee, niin sinulla ei ole asiaan nokan koputtamista, pidä huoli omista asioistasi.

      Jos taas viittaat keskiajalta olevaan tapaan, että rahvas ei saanut pitää päähineitä ("kruunuja"), niin tiedoksesi että nyt eletään 3. vuosituhatta eli tuollaiset vanhanaikaiset ja huonot perinne ja tapatiedot joutavat roskakoriin ja niiden vaalijat myös.

      • urpos

        Kas kummaa kun kukaan muu ei ole pipo päässä eli noudattavat yleisesti hyväksyttyjä käytöstapoja.
        Keskustelen mielelläni käytöstavoista kanssasi livenä mikäli uskallat antaa yhteystietosi.


      • hahhhahhah
        urpos kirjoitti:

        Kas kummaa kun kukaan muu ei ole pipo päässä eli noudattavat yleisesti hyväksyttyjä käytöstapoja.
        Keskustelen mielelläni käytöstavoista kanssasi livenä mikäli uskallat antaa yhteystietosi.

        En uskalla koska pelkään mitä sinun terveydellesi voisi tapahtua.


    • puurotplusvellit

      Tämä on tökerö ketju.
      Enni Rukajärvi jos kuka nuorista urheilijoistamme, ansaitsisi parempaa kunnioitusta.
      Pipo.... Voi jeesus

      (uskonnollisen hahmon nimen käyttö oli tahallista)

    • KunditMussuttaaJaRuikkaa

      Lautailijoiden ja nuorten uimarien tapa, tyyli, ENNILLE se suotakoon, kuuluu hänen tyyliinsä,,,,,, ja kai ne sponsoritkin jotain odottavat ?
      Mutta kun kohtuullisen siistiin Ruokaravintolaan pamahtaa rekkakuskit (nuoret) rasvaa valuvat lippikset päässä syömään seisovasta ;)) hälisevät ja kälisevät ja sylköstäkin valmistelevat..... pthyi..

    • Pipipääenni

      Oli muuten ainoa jolla pipo päässä mitalistien vastaanottotilaisuudessa. Paikalla Tasavallan Presidenttikin joten olisi luullut omaavan edes alkeellisia käytöstapoja. Mutta jos on jostain Kuusamon peräkylältä ei kai voi enempää vaatia.

    • ennitherules

      pipa päässä kuuluu lumilautailuun. siis pitää olla iha kokoajan päässä vaiks pressan kaa. Ite aijon pitää kans koko kesän vaikka tukka kyl rasvottuu ja otsa jää valkeaksi mut ei haittoo.

    • Ymmärrän kyllä pointin pipon kohtuuttomasta käytöstä, mutta jokseenkin silti tarpeetonta tehdä super isoa numeroa näin harmittomasta asiasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      54
      4679
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      231
      3285
    3. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      263
      3221
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      112
      3212
    5. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      31
      1672
    6. 101
      1528
    7. Leo Meller on kuollut

      Mtä sääntöjen vastaista Mellerin kuolemassa?
      Helluntailaisuus
      166
      1140
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      64
      1004
    9. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      122
      947
    10. Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!

      Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."
      Maailman menoa
      33
      787
    Aihe