Enni Rukajärven pukeutuminen

törkeää_käytöstä

Miten on mahdollista, että Enni Rukajärvi käyttää pipoa joka tilanteessa, niin sisällä kuin ulkona. Olen kerran itse ollut hotellissa aamupalalla kuin ko. neiti ja tietysti taas pipo päässä. Ällöttävää käytöstä.

8

1534

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hahahahahahahahahaah

      Jos tahtoo peittää päänsä uskonnon, esteettisten syiden (haava päässä), muodin tai koska palelee, niin sinulla ei ole asiaan nokan koputtamista, pidä huoli omista asioistasi.

      Jos taas viittaat keskiajalta olevaan tapaan, että rahvas ei saanut pitää päähineitä ("kruunuja"), niin tiedoksesi että nyt eletään 3. vuosituhatta eli tuollaiset vanhanaikaiset ja huonot perinne ja tapatiedot joutavat roskakoriin ja niiden vaalijat myös.

      • urpos

        Kas kummaa kun kukaan muu ei ole pipo päässä eli noudattavat yleisesti hyväksyttyjä käytöstapoja.
        Keskustelen mielelläni käytöstavoista kanssasi livenä mikäli uskallat antaa yhteystietosi.


      • hahhhahhah
        urpos kirjoitti:

        Kas kummaa kun kukaan muu ei ole pipo päässä eli noudattavat yleisesti hyväksyttyjä käytöstapoja.
        Keskustelen mielelläni käytöstavoista kanssasi livenä mikäli uskallat antaa yhteystietosi.

        En uskalla koska pelkään mitä sinun terveydellesi voisi tapahtua.


    • puurotplusvellit

      Tämä on tökerö ketju.
      Enni Rukajärvi jos kuka nuorista urheilijoistamme, ansaitsisi parempaa kunnioitusta.
      Pipo.... Voi jeesus

      (uskonnollisen hahmon nimen käyttö oli tahallista)

    • KunditMussuttaaJaRuikkaa

      Lautailijoiden ja nuorten uimarien tapa, tyyli, ENNILLE se suotakoon, kuuluu hänen tyyliinsä,,,,,, ja kai ne sponsoritkin jotain odottavat ?
      Mutta kun kohtuullisen siistiin Ruokaravintolaan pamahtaa rekkakuskit (nuoret) rasvaa valuvat lippikset päässä syömään seisovasta ;)) hälisevät ja kälisevät ja sylköstäkin valmistelevat..... pthyi..

    • Pipipääenni

      Oli muuten ainoa jolla pipo päässä mitalistien vastaanottotilaisuudessa. Paikalla Tasavallan Presidenttikin joten olisi luullut omaavan edes alkeellisia käytöstapoja. Mutta jos on jostain Kuusamon peräkylältä ei kai voi enempää vaatia.

    • ennitherules

      pipa päässä kuuluu lumilautailuun. siis pitää olla iha kokoajan päässä vaiks pressan kaa. Ite aijon pitää kans koko kesän vaikka tukka kyl rasvottuu ja otsa jää valkeaksi mut ei haittoo.

    • Ymmärrän kyllä pointin pipon kohtuuttomasta käytöstä, mutta jokseenkin silti tarpeetonta tehdä super isoa numeroa näin harmittomasta asiasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      93
      3631
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      29
      2393
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      142
      2049
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      34
      901
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      44
      831
    6. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      30
      810
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      61
      795
    8. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      5
      779
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      40
      707
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      87
      686
    Aihe