psa 2,5 vapaa psa 10%. jatkuvasti joutuu käymään vessassa. onkohan muilla samanlaisia kokemuksia.
58 vuotias
jalluvaanii
1
288
Vastaukset
- prostaatta
Hieman vanhempana, kun PSA oli samaa tasoa ja vapaa osuus oli 14% jouduin käymään hiekkalaatikolla pari kertaa yön aikana.
Jostakin mystisestä syystä PSA lukemani on pysynyt samalla tasolla, ei ole ainakaan noussut, mutta vapaan osuus on noussut 20%:iin ja nukun 7,5h - 8,5h yöunia yhteen putkeen kuten viime yönäkin, 8,5h.
Olen nyt 74v ja viimeisessä tulosteessa PSA oli 2,2 kun yläraja oli ikäiselläni 6,7.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse93782SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2113699Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1303382Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713362Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222237Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251788- 341555
- 321481
- 921423
- 151343