Hinnan arviointi apua?

Petshopp

Eli siis minulla on vanha littlestPetShop aavaamaton paketti... Paketissa on iso aikuisten petsi ja sen vauva ja muutama tarvike. Mietin myydä sen joten pyydän apua hinnan suhteen. Mitä minun kannattaisi pyytää siitä?

1

484

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • entinenpetsikeräilijä

      Riippuu hiukan millainen se on esim, Mitä vanhempi petsi on sitä arvokkaampi myöskin yleensä ja kaikkein arvoikkaimpia ovat (seisovat) kissat (eli ne jotka ovat 4 jalalla) ja saman tapaiset koiratkin yleensä. En muista kauheasti miten ne vauvapetsit olivat arvoltaan, mutta luulen että joltain keräilijältä, avaamattomasta paketista, vanhoista, riippuen mikä eläin se on, voisi saada jotakin 15e-35e . Jos ei ole kissa tai koira niin sitten 10e-25e ehkä. Riippuu melko paljon henkilöstä kuka on valmis ostamaan. Toivottavasti tästä tekstistä saa jotain tolkkua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      246
      4502
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      78
      1689
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1532
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1251
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      89
      1185
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      46
      1017
    10. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      1003
    Aihe