Homomaisuus ärsyttää

Minua ei haittaa kenenkään homous tai heterouskaan. Musta on silti kamalaa tietynlainen homomaisuus, kyllä varmaan tiedätte.

En sitten tiedä. Itsekin tyttöilen ja haluan olla välillä miehen kanssa, mutta se tietynlainen homomaisuus. Se kun ei ole naisellista edes. Eikä miehekästä.

Läheskään kaikki homot eivät ole homomaisia, enkä edes tiedä onko suurin osa. Onko tuo tyyli näyttämistä vai mitä.

En tiedä.
Kertokaa.

4

255

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimimerkkitesti

      Onko se homomaista, jos sanon, että vaikka olisit aivan ihana ihminen, mutta kun tyttöilet, niin menet sitten samantien kiinnostavuudessa mappi ö:hön? Se tyttöily kun ei ole naisellista, eikä miehekästä. vaan jokin hämmentävä sekamuoto. Ja ainakin minulle miehet miehinä.

      En siis sano, että se olisi ärsyttävää, kukin saa meikata ja pukeutua miten haluaa, mutta minulle se ei vaan toimi millään tasolla. En halua kenenkään mieltä pahoittaa, mutta koen, että se ihminen vetää roolia, vaikka hän tietysti tuntee samasta asiasta, että ilmentää sisintään ja se meikattu versio on se hänen oikea sisimpänsä. Mulle toimii paremmin rumempikin ihminen ilman maskia tai roolia.

      • Mä en kyllä meikkaa, eikä mun tarvitse käyttää peruukkiakaan kun saparot on luonnollisestikin puolessaväliä selkää.
        Oikeestaan voin olla tyttö ihan saunanraikkaana alastikin. Tai voisin olla jollekin.


    • EiVoiKäsittääääää

      Susta on kamalaa?? Pitäiskö tietynlaiset homot kadota jonnekin tai pitäisikö heidän muuttua koska sä et tykkää? Mitä kenenkään homous tai heterous ees kuuluu sulle, ovatko kysyneet mielipidettäsi?
      Sun mielipiteellä ei ole mitään merkitystä. Ole mikä olet ja anna muidenkin olla.. Mihin edes pyrit mielipiteinesi, muuta kuin dissaamaan?

      Ja mitä ylipäätään on "homomaisuus"?? Ja miks pitäisi olla miesmäistä tai naisellista?? Anna ihmisten olla mitä ovat.

      • Ei mun mielipiteeni tarvitsekaan merkata kenellekään mitään. Mielipiteeni ovat vain mielipiteitäni.

        "Ja mitä ylipäätään on "homomaisuus"?? "

        No se on juuri sitä stereotypistä käyttäytymistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      1
      3060
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      8
      2117
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      112
      1732
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1056
    5. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      982
    6. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      129
      946
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      35
      754
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      50
      687
    9. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      66
      675
    10. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      30
      645
    Aihe