Homomaisuus ärsyttää

Minua ei haittaa kenenkään homous tai heterouskaan. Musta on silti kamalaa tietynlainen homomaisuus, kyllä varmaan tiedätte.

En sitten tiedä. Itsekin tyttöilen ja haluan olla välillä miehen kanssa, mutta se tietynlainen homomaisuus. Se kun ei ole naisellista edes. Eikä miehekästä.

Läheskään kaikki homot eivät ole homomaisia, enkä edes tiedä onko suurin osa. Onko tuo tyyli näyttämistä vai mitä.

En tiedä.
Kertokaa.

4

229

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimimerkkitesti

      Onko se homomaista, jos sanon, että vaikka olisit aivan ihana ihminen, mutta kun tyttöilet, niin menet sitten samantien kiinnostavuudessa mappi ö:hön? Se tyttöily kun ei ole naisellista, eikä miehekästä. vaan jokin hämmentävä sekamuoto. Ja ainakin minulle miehet miehinä.

      En siis sano, että se olisi ärsyttävää, kukin saa meikata ja pukeutua miten haluaa, mutta minulle se ei vaan toimi millään tasolla. En halua kenenkään mieltä pahoittaa, mutta koen, että se ihminen vetää roolia, vaikka hän tietysti tuntee samasta asiasta, että ilmentää sisintään ja se meikattu versio on se hänen oikea sisimpänsä. Mulle toimii paremmin rumempikin ihminen ilman maskia tai roolia.

      • Mä en kyllä meikkaa, eikä mun tarvitse käyttää peruukkiakaan kun saparot on luonnollisestikin puolessaväliä selkää.
        Oikeestaan voin olla tyttö ihan saunanraikkaana alastikin. Tai voisin olla jollekin.


    • EiVoiKäsittääääää

      Susta on kamalaa?? Pitäiskö tietynlaiset homot kadota jonnekin tai pitäisikö heidän muuttua koska sä et tykkää? Mitä kenenkään homous tai heterous ees kuuluu sulle, ovatko kysyneet mielipidettäsi?
      Sun mielipiteellä ei ole mitään merkitystä. Ole mikä olet ja anna muidenkin olla.. Mihin edes pyrit mielipiteinesi, muuta kuin dissaamaan?

      Ja mitä ylipäätään on "homomaisuus"?? Ja miks pitäisi olla miesmäistä tai naisellista?? Anna ihmisten olla mitä ovat.

      • Ei mun mielipiteeni tarvitsekaan merkata kenellekään mitään. Mielipiteeni ovat vain mielipiteitäni.

        "Ja mitä ylipäätään on "homomaisuus"?? "

        No se on juuri sitä stereotypistä käyttäytymistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      244
      15232
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      46
      1934
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      188
      1467
    4. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      116
      1371
    5. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      28
      1209
    6. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      968
    7. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      912
    8. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      81
      784
    9. Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit

      Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t
      Ikävä
      80
      748
    10. Voitko väittää

      Ettet flirttaillut tai ainakin yrittänyt osoittaa kiinnostusta?
      Ikävä
      75
      668
    Aihe