Homomaisuus ärsyttää

Minua ei haittaa kenenkään homous tai heterouskaan. Musta on silti kamalaa tietynlainen homomaisuus, kyllä varmaan tiedätte.

En sitten tiedä. Itsekin tyttöilen ja haluan olla välillä miehen kanssa, mutta se tietynlainen homomaisuus. Se kun ei ole naisellista edes. Eikä miehekästä.

Läheskään kaikki homot eivät ole homomaisia, enkä edes tiedä onko suurin osa. Onko tuo tyyli näyttämistä vai mitä.

En tiedä.
Kertokaa.

4

255

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimimerkkitesti

      Onko se homomaista, jos sanon, että vaikka olisit aivan ihana ihminen, mutta kun tyttöilet, niin menet sitten samantien kiinnostavuudessa mappi ö:hön? Se tyttöily kun ei ole naisellista, eikä miehekästä. vaan jokin hämmentävä sekamuoto. Ja ainakin minulle miehet miehinä.

      En siis sano, että se olisi ärsyttävää, kukin saa meikata ja pukeutua miten haluaa, mutta minulle se ei vaan toimi millään tasolla. En halua kenenkään mieltä pahoittaa, mutta koen, että se ihminen vetää roolia, vaikka hän tietysti tuntee samasta asiasta, että ilmentää sisintään ja se meikattu versio on se hänen oikea sisimpänsä. Mulle toimii paremmin rumempikin ihminen ilman maskia tai roolia.

      • Mä en kyllä meikkaa, eikä mun tarvitse käyttää peruukkiakaan kun saparot on luonnollisestikin puolessaväliä selkää.
        Oikeestaan voin olla tyttö ihan saunanraikkaana alastikin. Tai voisin olla jollekin.


    • EiVoiKäsittääääää

      Susta on kamalaa?? Pitäiskö tietynlaiset homot kadota jonnekin tai pitäisikö heidän muuttua koska sä et tykkää? Mitä kenenkään homous tai heterous ees kuuluu sulle, ovatko kysyneet mielipidettäsi?
      Sun mielipiteellä ei ole mitään merkitystä. Ole mikä olet ja anna muidenkin olla.. Mihin edes pyrit mielipiteinesi, muuta kuin dissaamaan?

      Ja mitä ylipäätään on "homomaisuus"?? Ja miks pitäisi olla miesmäistä tai naisellista?? Anna ihmisten olla mitä ovat.

      • Ei mun mielipiteeni tarvitsekaan merkata kenellekään mitään. Mielipiteeni ovat vain mielipiteitäni.

        "Ja mitä ylipäätään on "homomaisuus"?? "

        No se on juuri sitä stereotypistä käyttäytymistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      429
      3012
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      105
      2176
    3. 172
      1812
    4. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1744
    5. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      103
      1642
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      459
      1278
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      148
      1188
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      53
      1134
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      1012
    10. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      38
      1009
    Aihe