Vaikuttaako antipiotit

kuuri

ruuansulatusjärjestelmään siten, että hyvätkin bakteerit kuolee.
Itselläni oli kova influenssa ja lääkäri määräsi kuurin. Kuulin tv:stä, että pitkä lääkekuuri
vie hyvätkin bakteerit pois, joita tarvittaisi.
Olisiko maitohappobakteerit apu, vai mikä olisi?

2

304

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Good-year

      Kyllä maitohappobakteereista apua on. Niitä löytyy kaikista hapatetuista maitotuotteista, mm. piimästä ja jugurteista. Niissä se on halvimmillaan.
      Älä haksahda kaikenlaisiin "Pro Vita ym." mainostettuihin erikoisvalmisteisiin niissä on erikoista vain ÄLYTÖN HINTA.

    • kuuri

      Kiitos tiedosta sinulle, tuota olen itsekin ihmetellyt nimittäin niiden hintaa, olen niitä senverran käyttänyt.

      Nyt käytän myös hapanmaitotuotteita aikapaljon, maitoa en lainkaan, vesi ruokajuomana yleensä. Olen jo tervehtymässä, vaikka flunssa heikoksi vetikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      132
      2973
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1376
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      220
      1316
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1181
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1140
    6. 37
      1011
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1001
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      957
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      944
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      877
    Aihe